„Roxette“ drebino „Siemens“ areną

Roxette koncertas
Roxette koncertas
  © Tomas Vinickas
Inga Labutytė | Alfa.lt
2011-03-15 00:03

Grupę „apšildė“ atlikėjas Amberlife'as, kuris sunkiai susitaikė su antrojo plano muzikanto vaidmeniu. „Aš tikiu, kad visai ne manęs šiandien laukiate. Bet gal pakentėsite tą valandą?“ – ramino klausytojus muzikantas.

Pagaliau į sceną užlipusi „Roxette“ vokalistė Marie Fredriksson vietoj pasisveikinimo mojavo klausytojams ranka. Po kelių dainų ji teištarė: „Kiek čia daug žmonių! Kokia publika! Fantastika!“

Organizatoriai ir kai kurie koncerto klausę žiūrovai grupės turą vadino stebuklu ne todėl, kad į Lietuvą pavyko pakviesti tokio masto žvaigždes, o todėl, kad galime matyti ir girdėti grupės vokalistę Marie Fredriksson. Moteris grįžo į sceną po itin sudėtingos smegenų auglio operacijos, atliktos 2002-aisiais. Ši operacija būna sėkminga gal 5 proc. pacientų.

Galbūt dėl šios priežasties grupė rengia ilgą koncertinį turą. Iš viso planuojamas 51 koncertas, į 15 jų bilietai buvo išgraibstyti dar gerokai iki pasirodymų. Paskutiniais duomenimis, jau organizuojami papildomi koncertai, o pats turas greičiausiai baigsis tik 2012-aisiais.

Klausytoja Aurelija pasibaigus „Roxette“ pasirodymui tvirtino: „Šios grupės klausydavau antroje klasėje, todėl šis koncertas man buvo tarsi vaikystės svajonės išsipildymas.“

Vis dėlto ilgametė „Roxette“ gerbėja įžvelgė ir šiokių tokių nesklandumų. „Vaikystės svajonės šiek tiek skiriasi nuo realybės... Kai kuriose vietose vokalistė neintonavo, kitur neaiškiai tardavo gerai žinomų dainų žodžius. Taip pat nesupratau, kam reikėjo tiek erzinti publiką?“ – retoriškai klausė Aurelija po to, kai grupė tris kartus išėjo ir grįžo į sceną.

Vokalistės klaidas glaistė profesionalūs gitaristai, netikėtai greitu tempu pradėję groti lietuvių liaudies dainos melodiją „Balnokit, broliai, žirgus“. Ne visi klausytojai iš karto atpažino elektrinėmis gitaromis grojamą dainą.

„Roxete“ paklausyti susirinko įvairi publika – nuo jaunimo iki tėvų su vaikais ir vyresnio amžiaus klausytojų. Kai kurie jų net susigraudino, išgirdę savo jaunystės laikų melodijas.

Iš Vilniaus „Roxette“ keliaus į Rygą, tačiau neaišku, ar iki koncerto likusias porą dienų praleis Vilniuje.

 

„Roxette“ drebino „Siemens“ areną

Roxette koncertas
+32