Ispanų choreografė mokė lietuvius atsipalaiduoti

Noelia Linana šokio dirbtuvės
Noelia Linana šokio dirbtuvės
© Fotodiena.lt
Inga Labutytė | Alfa.lt
2011-03-12 14:02

Saulėtą šeštadienio rytą moterų kino festivalis „Šeršėliafam“ pakvietė savo žiūrovus ... ne, visai ne į kino seansą. Pakvietė šiek tiek pajudėti, truputį pasivolioti ant grindų ar padaryti keletą kūlvirsčių. Vyko aktyvios ispanų choreografės Noelia Linana šokio dirbtuvės. Užsiėmimas buvo skirtas visiems – jame dalyvavo ir pradedantys šokėjai ir net iš Kauno atvykę modernaus šokio choreografai.

„Klasė buvo atvira visiems. Labai norėjau pažinti lietuvius šokėjus,“ – prisipažino energija trykštanti Noelia. - „Pastebėjau, kad kai kurie dalyviai šoka gana profesionaliai. Jie lengviau perprato judesius ir užduotis. Pradedantieji tuos elementus išmoko kiek lėčiau, bet galiausiai visi susilygino.“

„Atsipalaiduokite!“

Per dvi valandas Noelia turbūt dažniausiai ištarė žodį „Relax!“ („Atsipalaiduokite!”). Kitokį ispanės choreografės mokymo stilių pastebėjo ir dirbtuvių dalyviai.

„Man labai patiko jos dėstymo būdas, ji moka dėstyti labai gyvai. Daugelis lietuvių mokytojų to neturi. Daug entuziazmo, gyvybės ir dėl to atsiranda motyvacija dirbti. Noelia akcentavo atsipalaidavimą, patį šokį, o ne jo techniką,“ - pastebėjo Ugnė Dievaitytė, Kauno šiuolaikinio šokio trupės „Flow in“ mokytoja.

Dirbtuvėmis džiaugėsi ir pati choreografė. Visą gyvenimą šokio spektakliuose pasirodžiusi moteris ėmė pasigesti grįžtamojo ryšio iš savo žiūrovų: „Spektaklio metu tave ir žiūrovą skiria tarsi kokia juoda siena. O man patinka dalintis. Patirtimi, emocijomis. Norėjau, kad žmonės mėgautųsi, džiaugtųsi savo kūnu. Man ne tiek svarbūs konkretūs judesiai ar pozicijos. Noriu, kad žmonės pajustų laisvę judėti.“ Noelia pasibaigus dirbtuvėms tvirtino, jog lietuviai – šilti žmonės ir labai stengiasi atlikti gautas užduotis. Dirbtuvės vyks visą savaitgalį – kovo 12- 13 – tą dienomis, tad choreografė tikisi dar geriau pažinti savo mokinius ir leisti jiems atsiverti.

Šokti moko įvairiose šalyse

„Į užsiėmimus susirinko skirtingų lygių žmonės ir stengiausi, jog kiekvienas mėgautųsi tuo, ką daro. Pastebiu, kad žmonės pernelyg įsitempia stengdamiesi ką nors padaryti, per daug susikausto. Aš stengiuosi dirbti remdamasi atvirumu ir atsipalaidavimu. Manau... taip sveikiau kūnui,“ – šypsojosi Noelia Linana.

reklama

„Kiekvienoje šalyje, kurioje mokau šokio, sutinku labai skirtingų žmonių. Tačiau nepastebėjau vienai šaliai būdingo charakterio. Žmonės būna labai skirtingi ir visi jie dažniausiai susirenka vienoje klasėje. Vieni jų – nedrąsus ar drovūs, kiti – atviri. Man patinka stebėti juos ir prieiti prie skirtingų žmonių,“ – mokymo metodais dalijosi choreografė Noelia.

Žiūrovams atvežė monospektaklį „Cukrus“

Na o nenorintiems šokti Noelia Linana šįvakar demonstruos šokio monospektaklį „Cukrus“. Tai šokį, vaizdo projekcijas bei gyvą muziką sujungiantis pasirodymas. Šis spektaklis - taip pat kino festivalio „Šeršėliafam“ dalis.

„Jau mačiau keletą festivalio „Šeršėliafam“ filmų. Man jie tikrai patiko ir apskritai myliu kiną,“ – tvirtino Noelia. - „Mano spektaklis kiną primena tuo, kad jame susijungia daug įvairių elementų.“

Viena iš spektaklio herojų turėtų „įsikurti“ ekrane, o kita - kurią vaidina Noelia - scenoje. Kūrėja per daug nepasakoja apie spektaklio idėją. Ji nori, kad žmonės patys patirtų ir savaip interpretuotų jos pasirodymą: „Aš mačiau lietuvius – jie yra labai kultūringi žmonės ir atviri naujoms patirtims. Todėl man labai įdomu - kaip šokėjai ir kaip kūrėjai – čia būti. Nepasakosiu, kokia yra pagrindinė mano spektaklio mintis – tiesiog kviečiu visus ateiti. Jie turės patys išsiaiškinti, kas čia vyksta.“

Ispanų choreografė mokė lietuvius atsipalaiduoti

Noelia Linana šokio dirbtuvės
+1