Į Lietuvos banko vadovus Grybauskaitė siūlo savo rinkimų štabo vadovą
atnaujinta 13.07

Vitas Vasiliauskas
Vitas Vasiliauskas
  © „Lietuvos žinios“

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo valdybos nariai susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite ir aptarė antradienį prasidedančioje Seimo rudens sesijoje planuojamus darbus. Susitikimo metu taip pat pasirašytas teikimas dėl Lietuvos banko vadovo kandidatūros. Juo turėtų tapti buvęs finansų viceministras ir D. Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas Vitas Vasiliauskas.

Po darbo D.Grybauskaitės rinkimų kampanijos vadovu V. Vasiliauskas iš karto grįžo į advokatų kontorą „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“. Finansų viceministru nepartinis V.Vasiliauskas dirbo 2001-2004 metais, o nuo 2004 metų lapkričio jis dirba advokatų kontoroje „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“.

Be to, jis yra dirbęs Mokesčių inspekcijos skyriaus viršininku, Finansų ministerijos mokesčių departamento direktoriumi, dalyvavo Lietuvos derybose su Europos Sąjunga darbo grupės veikloje. Teisės magistras ir socialinių mokslų (teisės) daktaras V.Vasiliauskas specializuojasi tarptautinio dvigubo apmokestinimo išvengimo, mokesčių statymų leidybos, mokesčių administravimo srityse.

Pirmą kartą įvykusio tokio formato susitikimo metu buvo pažymėta, kad ir ateityje reikėtų rengti bendrus prezidentės ir Seimo valdybos pasitarimus aptariant bendrus darbus. „Prezidentė šiam susitikimui teikia didžiulę reikšmę, nes pasiruošimas darbui – labai svarbus. Prezidentė dėkoja Seimui už konstruktyvų darbą ir tikisi, kad taip pat bus dirbama ateityje. Prezidentė taip pat tikisi, kad bus kreipiamas didesnis dėmesys kovai su korupcija, energetikai ir socialinėms reformoms“, – po pasitarimo tvirtino prezidentės atstovas Linas Blasys.

L. Balsys nekomentavo, kas buvo kalbama per pokalbį su pirmadienį pas prezidentę apsilankiusiu premjeru A. Kubiliumi.

I. Degutienė pristatė prezidentei prasidedančią Seimo pavasario sesiją, numatytus prioritetus, teikiamus teisės aktų projektus ir planuojamus posėdžius.

„Džiaugiuosi, kad vienodai su prezidente suprantame prioritetus. Todėl kalbėjome ir apie pensijų atstatymą ir nedarbo mažinimą pagal valstybės galimybes. Tie klausimai, kurie buvo siūlomi Vyriausybės dėl valstybės valdymo organizavimo, nėra šiandienos aktualija, juolab kad kelia daug diskusijų. Mes aptarėme tik pačius aktualiausius Lietuvos gyventojams klausimus“, – kalbėjo I. Degutienė.

Susitikime taip pat buvo pasirašytas teikimas dėl Lietuvos banko vadovo kandidatūros. Juo turėtų tapti buvęs finansų viceministras ir D. Grybauskaitės rinkimų štabo ministras Vitas Vasiliauskas.

„Daug dėmesio skyrėme ir pačiam teisės aktų leidybos procesui tobulinti, prašydami, kad ne tik komitetai, bet ir frakcijos teiktų projektus pagal prioritetus, daugiau dėmesio skirsime įstatymų kokybei gerinti. Taip pat prezidentė klausė, ar Seimas turi gerą kontaktą su patarėjų korpusu. Galiu patvirtinti, kad šioje srityje dirbama gerai“, – tvirtino I. Degutienė.

Susitikimo dalyviai tvirtino, kad dvejonių keliančių ministrų Dainiaus Kreivio ir Arvydas Sekmoko klausimai iš esmės nebuvo svarstomi.

„Prezidentė ministro A. Sekmoko darbą vertina patenkinamai“, – tvirtino L. Balsys.

Seimo pirmininkė taip pat pabrėžė, kad bus atidžiau žiūrima į pateiktų projektų kokybę, dar griežčiau reikalaujama laikytis Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatos atlikti visuomeninius santykius reguliuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą ir reikalaujama asmeninės įstatymų projektų rengėjų atsakomybės už pateiktus projektus.

 

Į Lietuvos banko vadovus Grybauskaitė siūlo savo rinkimų štabo vadovą

Vitas Vasiliauskas
+5