Skelbiame garsiąją ūkio ministro Kreivio pažymą
visa originali pažyma

Dainius Kreivys
Dainius Kreivys
  © Tomas Vinickas
Alfa.lt
2011-03-03 12:39

„Šiandien STT man buvo pasakyta, kad mano pažyma yra nesvarbi“, – ketvirtadienį sakė ūkio ministras Dainius Kreivys. O premjeras Andrius Kubilius nesvarbioje pažymoje teigė perskaitęs šokiruojančių dalykų. 

Naujienų portalas Alfa.lt pritaria premjero A. Kubiliaus nuomonei, kad visuomenė turi teisę žinoti, kiek pagrįsti prezidentės Dalios Grybauskaitės argumentai dėl nepasitikėjimo ūkio ministru. Taip pat Lietuva turi teisę žinoti, kas surašyta D. Kreivio pažymoje, dėl kurios jau kelias savaites vyksta mūšiai viešojoje erdvėje, ir nuspręsti, svarbi ji ar ne. Todėl Alfa.lt skelbia visą, netaisytą, 8 psl. pažymą.

PAŽYMA

Dėl Ūkio ministrui Dainiui Kreiviui ir Viešųjų pirkimų tarnybai daromo spaudimo

2011 m. vasario 25 d.

1. Dėl UAB „Vilniaus vandenys“

2007-04-16 Vilniaus miesto meru išrenkamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Juozas Imbrasas.

2007-08-24 Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija paskelbia pirkimą Nr. 66 Dumblo apdorojimo įrenginių statybai Vilniaus nuotekų valykloje.

Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos vadovas tuo metu buvo vicemeras Evaldas Lementauskas („Tvarka ir teisingumas“). Minimos Komisijos nariai – R. Čekanauskienė, E. Kačkus, J. Šatrauskas (nepartiniai), ekspertai – B. Miežutavičius ir R. Girdžiuvienė.

2008-01-28 Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija posėdyje protokolu Nr. 33-55 užfiksuoja iš WTE Wassertechnik GmbH/Cambi AS konsorciumo gautą vienintelį pasiūlymą – už 185.717.384,85 Lt (su PVM) pastatyti aukščiau minimus įrenginius. (Ekspertų nuomone, bendrovei, kuri neturi iš anksto parengto panašaus projekto, pateikti pasiūlymą per tokį trumpą laiką ir realia kaina iš esmės neįmanoma.)

2008-03-06 tuometinis UAB „Vilniaus vandenys“ gen. direktorius Bronius Miežutavičius raštu Nr. 6.8.10 (1.20-04) kreipiasi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydamas nutraukti aukščiau minėtą konkursą. B. Miežutavičius nurodė, kad pasiūlyta kaina yra per didelė, kadangi Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiam projektui teskyrė 105 mln. Lt ES lėšų ir projekto kaina galėtų būti gerokai mažesnė.

Tuo remdamasis B. Miežutavičius siūlė VPT priimti sprendimą leisti pereiti prie neskelbiamų derybų.

2008-03-21 Viešųju pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujama tuometinio direktoriaus Rimgaudo Stanislovo Vaičiulio, rašte Nr. 4S-4967 įvardijo esminius pažeidimus, tokius kaip perteklinių reikalavimų įrašymas į sąlygas, kai kurių reikalavimų tikrinimas po pirkimo, numatyta galimybė keisti pirkimo sąlygas po konkurso ir kt. padarytus šiame viešajame pirkime. Nepaisant nurodytų pažeidimų VPT leidžia pereiti prie neskelbiamų derybų.

2008-03-31 Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija, vadovaujama vicemero Evaldo Lementausko (nariai – Remigijus Žemaitaitis („Tvarka ir teisingumas“), R. Kupliauskas („Lietuvos socialdemokratų partija“), R. Čekanauskienė, E. Kačkus, E. Vilkickas) sprendimu Nr. 33-07 nusprendžia nutraukti konkursą ir pereiti prie neskelbiamų derybų.

2008-04-07 Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija, vadovaujama vicemero Evaldo Lementausko (nariai – Remigijus Žemaitaitis, R. Kupliauskas, R. Čekanauskienė, E. Kačkus, E. Vilkickas, ekspertai – B. Miežutavičius, V. Kisielis, advokatės B. Vilienė, I. Danilaitienė), sprendimu Nr. 33-08 patvirtina neskelbiamų derybų pabaigą, nepaisant to, kad VPT rašte Nr. 4S-4967 nustatyti pažeidimai nebuvo pašalinti. Galutinė WTE Wassertechnik GmbH/Cambi AS konsorciumo pasiūlyta kaina nedaug skiriasi nuo pradinės kainos – 183.917.384,85 Lt.

Pačios sutarties tarp „Vilniaus vandenų“ ir WTE Wassertechnik GmbH/Cambi AS Viešųjų pirkimų tarnyba iki šiol nėra gavusi. Sprendžiant iš vėlesnio susirašinėjimo, joje užsakovui virš sutartos pirkimo kainos dar buvo numatytas papildomas rezervas, kuris siekia 10 procentų nuo viso pirkimo sumos.

2008-04-28 STT Vilniaus valdyba sulaiko Vilniaus m. vicemerą Evaldą Lementauską, įtariant jį pareigūno papirkimu (kartu su kitais partijos „Tvarka ir teisingumas“ miesto savivaldybės frakcijos nariais A. Butkevičiumi ir G. Kazaku).

2008-06-26 APVA raštu Nr. 2464 nurodė, kad UAB „Vilniaus vandenys“ neteisėtai pasirinko viešojo pirkimo būdą ir yra padaryta daugiau kitų viešųjų pirkimų įstatymo ir taisyklių pažeidimų.

2009-02-11 Vilniaus miesto metu išrenkamas Vilnius Navickas (TS-LKD).

2009 m. gegužės mėn. pakeičiamas UAB „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius. Juo tapo Darius Norkus, Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos narys.

2009-11-29 Remigijus Žemaitaitis išrenkamas Lietuvos Respublikos Seimo nariu Šilutės-Šilalės apygardoje.

2010m. balandžio mėn. viduryje Žydrūną Plytniką, tuomet dirbusį Ūkio ministerijos Ūkio ir Europos Sąjungos politikos departamento, formuojančio viešųjų pirkimų politiką, direktoriaus pavaduotoju, Ūkio ministerijoje aplanko vieno iš LR Seimo Valdybos narių padėjėjas-sekretorius. Jis klausinėjo, kokius viešuosius pirkimus tikrina VPT, siūlė pasidomėti „Vilniaus vandenų‘ byla. „pasiderinti“ kylančius klausimus. Seimo nario padėjėjas teigė, kad socialdemokratų partija visuomet atsilygina už bendradarbiavimą ir prisimena žmones „už gerus“ darbus. Taip pat buvo pasiūlyta galimybė tapti socialdemokratų partijos nariu ir užimti tam tikras pareigas.

2010-04-15 „Vilniaus vandenys“ kreipiasi į Valstybinę kainų ir energetikos komisiją prašydami 50 nuošimčių padidinti šalto vandens kainą.

2010-04-26 STT Vilniaus valdybos pareigūnai dėl įtarimų korupcija sulaiko „Vilniaus vandenų“ generalinį direktorių, LSDP tarybos narį Darių Norkų.

2010-04-27 „Vilniaus vandenų“ valdyba atleidžia iš pareigų generalinį direktorių Darių Norkų. Tą pačią dieną įmonės generaliniu direktoriumi paskiriamas Darius Indriūnas.

2010m. birželio mėn. pradžioje Ž. Plytniką vėl aplanko minėtas Seimo valdybos nario padėjėjas-sekretorius ir vėl primygtinai siūlo „pasiderinti“ „Vilniaus vandenų“ viešuosius pirkimus.

2010-06-01 „Vilniaus vandenų“ vadovas iš WTE WassertechnikGmbH/Cambi AS konsorciumo gauna raštą Nr. VL/TK-TN/130, kuriuo rangovai siūlo sumažinti 10,9 mln. Lt (be PVM) rangovo rezervą ir kitą būdą, kaip dar sumažinti sutarties kainą.

2010-06-09 „Vilniaus vandenys“ laišku informuoja rangovą, kad sutinka su rangovo pasiūlymais. Tačiau vėliau pasikeitus įmonės vadovams sutarties pakeitimas taip ir nebuvo pasirašytas.

Netrukus po to Darius Indriūnas yra atleidžiamas iš UAB „Vilniaus vandenys“ generalinio direktoriaus pareigų.

2010-07-07 „Vilniaus vandenų“ generaliniu direktoriumi paskiriamas Valentinas Miltienis, LSDP Finansų komisijos narys.

1991-1995 m. V.Miltienis dirbo UAB „Alšia“ finansininku. UAB „Alšia“ buvo koncerno EBSW dalis.

1995 m. EBSW perėmus AB „Lietuvos kuras“ V. Miltienis buvo paskirtas direktoriaus įmonės pavaduotoju finansų reikalams.

V. Miltienio uošvis KGB generolas Romualdas Marcinkus dirbo EBSW apsaugos vadovu.

2007-2008 m. V. Miltienis dirbo finansų viceministru G. Kirkilo vadovaujamoje vyriausybėje. 2008 m. lapkričio pabaigoje, iš karto po socialdemokratams nesėmingų Seimo rinkimų, jis laimėjo konkursą ir tapo ministerijos sekretoriumi (valstybės tarnautoju).

2010m. liepos mėn. laikinuoju VPT vadovu paskiriamas Ž. Plytnikas.

2010m. liepos mėn. Ūkio ministrui D. Kreiviui per Vilniaus miesto tarybos narį buvo perduotas vieno iš socialdemokratų frakcijos nario grasinimas, kad bus nemalonumų dėl „Vilniaus vandenų“.

2010 m. rugsėjo pradžioje Ž. Plytniką aplankė anksčiau minėtas Seimo valdybos nario padėjėjas, kuris dar kartą bandė kalbėti, kad reikėtų baigti „lįsti“ prie „Vilniaus vandenų“.

2010-09-29 VPT raštu Nr.4S-3349 kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Vilniaus vandenų“ buvusių vadovų veiklos organizuojant dumblo apdorojimo įrenginių statybos Vilniaus nuotekų valykloje konkursą.

2010-09-29 VPT raštu Nr. 4S-3350 kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos nariams.

2010 m. rugsėjo-spalio mėn. Minėtas Seimo valdybos nario padėjėjas-sekretorius, Mykolo Romerio universitete tris kartus buvo susitikęs su Ž. Plytniku ir bandė įkalbėti nutraukti tyrimą dėl „Vilniaus vandenų“. Ž. Plytnikas aiškiai įvardijo, kad prašymams nepasiduos ir daugiau susitikimų nebuvo.

2010-10-04 Generalinė prokuratūra informuoja, kad pradeda ikiteisminį tyrimą Nr.01-2-00149-10 pagal BK 228 str.1 d. dėl aukščiau minėtų prašymų.

2010-10-19 VPT raštu 4S-3593 prašo prokuratūros UAB „Vilniaus vandenyse“ atlikti dokumentų poėmį.

2010-10-22 Vilniaus apygardos prokuratūra informuoja, kad dokumentai kurių prašo VPT yra reikalingi kitame ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2010-10-05 Nr. 10-1-01456-10, kurį atlieka Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato NTT Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius.

2010 m. spalio pabaigoje D. Kreivio aplinkos žmogui vienos su turgine prekyba susijusios interesų grupės tarpininkas perdavė, kad ruošiamasi pakeisti ūkio ministrą į „sukalbamesnį“ tariamai panaudojant savivaldybėje esantį kompromatą.

2010-02-18 „Vilniaus vandenys“ dėl Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovo Žydrūno Plytniko pasisakymų kreipiasi į teismą ir prašo priteisti 100 tūkst.litų neturtinės žalos atlyginimo.

2011-02-25 „Vilniaus vandenų“ valdyba dėl įmonės lėšų švaistymo bei neparengto skolų suvaldymo plano V. Miltienį atleido iš pareigų.

2. VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“

2010m. liepos mėn. į VPT l.e.p. direktorių Ž.Plytniką Vilniaus Antakalnyje esančią kavinę pakvietė susitikti iš matymo pažįstami asmenys. Į susitikimą atvyko vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus tarybos narių.

Jis pasiūlė „neatidžiai tikrinti“ su Ignalinos atomine elektrine susijusius viešuosius pirkimus bei kitus socialdemokratų partijos „kuruojamus“ pirkimus visoje Lietuvoje. Jis pateikė sąrašą perkančiųjų organizacijų ir vykdomų pirkimų, kurių nereikėtų tikrinti. Mainais į „bendradarbiavimą“ jis siūlė išsirinkti bet kokį naują automobilį, bet kuriame salone. Ž. Plytnikas atsisakė priimti šį sąrašą.

Ž. Plytnikas užmezgė kontaktą su STT ir pradėjo su jais bendradarbiauti teikdamas medžiagą, susijusią su kitų asmenų bandymais daryti įtaką VPT.

3. Dėl AB „Fly LAL“

2009-06-16 AB „FL Technics“ pateikia paraišką Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-01-050 prašydama 194.475 Lt paramos pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Naujos galimybės“.

2009-07-17 AB „FL Technics“ pateikia paraišką Nr. VP2-2.1-ŪM-01-K-02-093 prašydama paramos pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Lyderis LT“ 5.679.432 Lt.

Iš viso pagal paraiškas pateiktas Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) buvo prašoma 5.873.906,74 Lt paramos.

Po paraiškų pateikimo Ūkio ministrui keletą kartų per suinteresuotą asmenį buvo perduodami prašymai, kad paraišką Nr. VP2-2.1-ŪM-01-K-02-093 reikia patenkinti (5.679.432 Lt).

Po vertinimų paaiškėjo, kad tik paraiška Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-01-050 atitinka reikalavimus, tačiau iš 194 475 litų, prašomų pagal šią paraišką, tinkamomis lėšomis pripažinta 63 000 Lt.

2009-10-29 ūkio ministras įsakymu Nr. 4-543 paskyrė AB „FL Technics“ 63 000 Lt.

2010 m. pradžioje buvęs „Fly LAL“ generalinis direktorius buvo atvykęs į Ūkio ministeriją pas ministrą Dainių Kreivį. Jis aiškiai davė suprasti, kad jo apsilankymas yra suderintas su vienu iš „Fly LAL“ savininkų.

Kartu atvyko vienas iš žemės ūkio ministerijos pareigūnų. Jų atvykimo tikslas buvo užsitikrinti AB „FL Technics“ paramos skyrimą pagal Ūkio ministerijos administruojamas priemones „Lyderis LT“ ir „Naujos galimybės“. D. Kreivys tokio pažado nedavė.

2010 metų viduryje, „Fly LAL“ savininkai prarado viltį gauti pinigus pagal paraišką Nr. VP2-2.1-ŪM-01-K-02-093 (5,679,422 litus).

2010 m. liepos mėn. „Valstiečių laikraštis“, tuomet priklausęs „FlyLAL“ savininkams, pradėjo „kompromato“ rinkimą apie Dainių Kreivį. Šią užduotį vykdė vienas konkretus „Valstiečių laikraščio“ žurnalistas.

„Valstiečių laikraštis“ tuo metu taip pat perspausdino seniau kitose žiniasklaidos priemonėse publikuotas istorijas susijusias su Ūkio ministru.

Po šių publikacijų pas ūkio ministrą Dainių Kreivį vėl atvyko tarpininkas, tačiau buvo atsakyta, kad „Fly LAL“ savininkai verčiau rūpintųsi bendrovės bankroto reikalais.

Vienas iš „Fly LAL“ savininkų per tarpininką atsiuntė ūkio ministrui elektroninio pašto žinutę: „smarkiai pulsi – susikulsi“.

2010 lapkričio mėn. vienas iš „Fly LAL“ savininkų Gediminas Žiemelis pardavė „Valstiečių laikraštį“ Arūno Mikniaus kontroliuojamam UAB „Balsas.lt“.

2010-12-27 AB „FL Technics“ pateikia paraišką Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-02-122 LVPA, paraiškoje prašoma skirti 150.000 Lt paramą pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Naujos galimybės“.

4. Dėl UAB „Vilniaus koncertų ir sporto rūmai“

2007 m. gruodžio mėn. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) skundą ir paliko Vilniaus koncertų ir sporto rūmus Kultūros vertybių apsaugos departamento saugomų kultūros vertybių sąraše, todėl bet kokia jų rekonstrukcija turi būti derinama su kultūros apsaugos institucijomis.

2008.07.02 buvo įsteigta viešoji įstaiga „Nacionalinis mokslo ir kongresų centras“, kurios vieninteliu dalininku buvo Vladimirui Romanovui priklausanti UAB „Ūkio banko investicinė grupė“. Tai buvo padaryta po to, kai KVAD įtraukė šiuos rūmus į kultūros paveldo objektų sąrašą.

2008-07-22 Všį “Nacionalinis mokslo ir kongresų centras” dalininku tampa Vilniaus miesto savivaldybė.

2008 m. liepos mėn. Všį “Nacionalinis mokslo ir kongresų centras” dalininku tampa VGTU.

2008-10-08 Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projektą G. Kirkilo vadovaujama Vyriausybė nutarimu Nr. 1044 pripažino valstybei svarbiu kultūriniu projektu.

Šiam projektui iš ŪBIG pusės vadovauja socialdemokratas, buvęs Vilniaus meras.

2009-07-01 Všį “Nacionalinis mokslo ir kongresų centras” pateikė paraišką VP3-1.3-ŪM-02-V-01-033, kurioje prašoma 10.000.000 Lt paramos.

Su Ūkio ministru D. Kreiviu per Ūkio ministro patarėją buvo organizuoti ir įvyko penki susitikimai (2009 04 09; 2009 07 09; 2009 11 23; 2009-12, 2010 03 26), kuriuose dalyvavo vienas iš ŪBIG stebėtojų tarybos narių, o viename iš jų ir V. Romanovo sesuo.

Susitikimų metu Ūkio ministras nurodė, jog projektas gali pretenduoti į paramą tik tuo atveju, jei VŠĮ nurodys, jog yra užsitikrinusi visą projektui reikalingą 70 mln. sumą. Tokios garantijos nebuvo pateiktos.

2010 m. gegužės mėn. AB „Hermis capital“ pardavė 50,15 proc. “UAB Diena media news” akcijų UAB “Baltijos įmonių finansai”. Sandorį visiškai finansavo AB “Ūkio bankas”.

Įvairiuose verslo forumuose Ūkio ministrą D. Kreivį du kartus užkalbino ir apie galimybę skirti ES paramą Sporto rūmams vis klausdavo minėtas ŪBIG Stebėtojų tarybos narys.

2010 m. rugsėjo mėn. Opozicija prabilo apie interpeliaciją Ūkio ministrui. Vieno iš minėto ŪBIG Stebėtojų tarybos nario ir Ūkio ministro pokalbių metų buvo perduota žinutė: „Mes kontroliuojame libdukų (liberaldemokratų) frakciją Seime, jei reikės pagalbos per galimą interpeliaciją Seime, ją gausi. Kaip to patvirtinimas, po Vyriausybės valandos prieis vienas Seimo narys“.

2010-09-23 po Vyriausybės valandos Seime prie ūkio ministro buvo priėjęs vienas iš Seimo „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos vadovų, kuris pasakė, kad labai palaiko Sporto rūmų atnaujinimo iniciatyvą.

2010 lapkričio pab. – gruodžio pr., turimomis žiniomis, Gediminas Žiemelis ir Arūnas Miknius nupirko 49 procentus (kitais duomenimis 43 procentus) UAB „Diena Media group“ iš AB „Hermis Capital“. Per šiai grupei priklausančias žiniasklaidos priemones šių metų pradžioje buvo skelbiamos svarbiausios Ūkio ministrą „kompromituojančios“ žinios.

5. Dėl Valdovų rūmų ir AB Panevėžio statybos tresto

2010-09-24 VPT nutraukia penktą iš eilės Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) viešąjį pirkimą dėl renovacijos darbų atlikimo, kuri buvo laimėjusi AB „Panevėžio statybos trestas“ (AB PST). VPT nustatė daug esminių pažeidimų ir įpareigojo VPU nutraukti darbų sutartį.

2010-09-27 Į VPT vadovą Ž. Plytniką kreipėsi tarpininkas, esą tarpininkaujantis VPU ir AB PST. Tarpininkas prašė leisti tęsti sutartį.

2010 spalio mėn. kontaktuoti su Ž. Plytniku bandė vienas iš VPU vadovų. Ž. Plytnikas atsisakė susitikti.

Vėliau minėtas asmuo dėl šio klausimo bandė susitikti su ūkio ministru D. Kreiviu, tačiau pastarasis atsisakė svarstyti šį klausimą.

2010 m. tarp spalio 7 ir 13 d. VPT, rengiantis kreiptis į teismą ginant viešąjį interesą, į Ž. Plytniką kreipėsi tarpininkas, kuris siūlė sudaryti taikos sutartį ir atsiimti ieškinį. Tai padarius, buvo siūlomas 100.000 Lt. atlygis.

2010 m. spalio pabaigoje į VPT direktorių Ž. Plytniką kreipėsi dar vienas PST tarpininkas, kuris pranešė, kad su Ž. Plytniku susisieks AB PST atstovas „pasitarti dėl Valdovų rūmų išvados“.

2010 m. lapkričio mėn. AB PST atstovai buvo susitikę su Ž. Plytniku Viešųjų pirkimų tarnyboje direktoriaus kabinete. Atstovai prašė, kad VPT sušvelnintų savo poziciją dėl Valdovų rūmų, ir buvo siūloma už tai atsilyginti 100.000 Lt.

2010 m. gruodžio mėn. pabaigoje įvyko antrasis AB PST atstovų susitikimas dėl Valdovų rūmų su Ž. Plytniku, kurio metu už VPT išvados pakeitimą (leidimą tęsti sutartį) Ž. Plytnikui buvo pasiūlyta 200.000 Lt arba siūloma pasirinkti namą.

2010 m. lapkričio mėn. pas vieną iš Ūkio ministro draugų buvo atvažiavęs su AB PST susijęs asmuo. Jis pasakė : „D. Kreivys tegu tvarkosi su tuo, kuris išplėstom akim laksto (Ž. Plytniku)“.

2010 m. UAB „Panevėžio statybos trestas“ apyvarta buvo apie 182 milijonų litų. Įmonė turėjo 126 milijonų litų užsakymų krepšelį iš įvairių valstybės ir savivaldybių įmonių, įstaigų, organizacijų. Savivaldybėse dauguma projektų yra susiję su vandentvarkos įrenginių statyba.

6. Dėl Aplinkos ministerijos rengto viešinimo paslaugų pirkimo konkurso

2010-06-30 Aplinkos ministerijai pavaldi Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA) paskelbė pirkimą Nr. 91255 dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos visuomenės informavimo kampanijos 2010-2011 m. įgyvendinimo paslaugų. Tokios viešinimo kampanijos yra privalomos, kai įgyvendinamos investicinės programos iš ES lėšų.

2010-08-10 UAB „IC Baltic“, viena iš konkursui pateikusių paraišką bendrovių, kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašydama panaikinti tam tikras konkurso sąlygas ir BUPA sprendimą atmesti „IC Baltic“ pasiūlymą kaip neatitinkantį kvalifikacinių reikalavimų.

2010-09-20 UAB „Idea Prima“, viena iš konkursui pateikusių paraišką bendrovių, pateikė pretenziją agentūrai dėl sprendimo atmesti jų pasiūlymą.

2010-09-22 dar kita konkursui paraišką pateikusi bendrovė UAB „Box Agency“ kreipėsi į VPT dėl to, kad BUPA pašalino ją iš konkurso kaip neatitinkančią kvalifikacinių reikalavimų.

2010-09-22 UAB „IC Baltic“ pateikė pretenziją BUPA su prašymu nedelsiant stabdyti pirkimo procedūras ir iš naujo svarstyti UAB „IC Baltic“ atitikimą kvalifikaciniams reikalavimams.

2010-09-27 UAB „Box Agency“ ir UAB VIA media“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamos panaikinti BUPA sprendimą atmesti jų paraiškas.

2010-10-01 į Vilniaus apygardos teismą kreipiasi UAB „Idea prima“ prašydamos panaikinti BUPA sprendimą atmesti „UAB „Idea Prima“ pasiūlymą.

2010-10-06 VPT įpareigojo BUPA pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai pirkimo dokumentus ir sustabdyti pirkimo procedūras, kol VPT nepateiks pateiktų dokumentų vertinimo.

2010-10-08 Vilniaus apygardos teismas paskelbė nutartį pagal „Idea Prima“ ieškinį ir pritaikė BUPA laikinąsias apsaugos priemones.

2010-10-12 BUPA pateikė medžiagą Viešųjų pirkimų tarnybai.

2010-11-02 VPT patikrino Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (pavaldžios Aplinkos ministerijai) vykdytą viešąjį pirkimą „Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos visuomenės informavimo kampanijos 2010-2011 m. įgyvendinimo paslaugų“ ir nustatė esminius pažeidimus.

VPT paskelbus išvadą, Ž. Plytnikas ir VPT Kontrolės skyriaus vedėja Jelena Valentukevičienė buvo iškviesti į Aplinkos ministeriją pokalbiui su aukštais ministerijos pareigūnais dėl VPT išvados.

Praėjus savaitei į VPT dėl šio klausimo buvo atvykęs Aplinkos ministerijos atstovas.

2010 m. lapkričio mėn. pradžioje Aplinkos ministerija inicijavo dar vieną susitikimą, kuris vyko Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje. Susitikime dalyvavo Vyriausybės kanceliarijos, Aplinkos ministerijos pareigūnai. Susitikime VPT buvo pasiūlyta ieškoti sprendimų, kad nebūtų stabdomos viešojo pirkimo procedūros.

Vėliau Ž. Plytnikui dėl VPT išvados dar kelis kartus skambino aplinkos ministro patarėjas.

2010-12-02 VPT raštu Nr. 4S-4101 kreipiasi į Ūkio ministeriją prašydama jos, kaip politiką formuojančios institucijos, nuomonės, ar VPT nustatydama pažeidimus sudarant konkurso sąlygas teisingai traktuoja teisės aktus.

2010-12-02 Ūkio viceministras R. Žylius atsakyme VPT nurodo, kad sutinka su VPT nuomone, tačiau atkreipia dėmesį, jog padėties negalima vertinti vienareikšmiškai, o išsamesnę nuomonę būtų galima pateikti tik išnagrinėjus Viešųjų pirkimų komisijos narių – ekspertų atlikto vertinimo dokumentus.

2010-12-02 VPT rate BUPA nurodo, kad galutinį sprendimą dėl pirkimo procedūrų teisėtumo gali priimti tik teismas, nes dėl pirkimo vyksta teisminiai ginčai.

2010-02-16 Vilniaus apygardos teismas nusprendžia tenkinti UAB UAB „Box Agency“ ir UAB VIA media“ ieškinį.

Po praėjusią savaitę paskelbtos teismo nutarties, kurioje pripažinta, kad konkurse dalyvavusios bendrovės iš konkurso buvo pašalintos neteisėtai, konkurso procedūros gali būti toliau tęsiamos nuo vertinimo stadijos, tačiau jų nereikia pradėti iš naujo.

Apie šią istoriją informacija buvo pateikta STT vadovams.

7. Dėl UAB ICOR (Rubicon)

UAB ICOR pretendavo į daugybę įvairių finansinių paramos priemonių.

2009 m. gruodžio mėn. su ICOR susijęs tarpininkas, naudodamasis pažintimi su Ūkio ministru, perdavė, kad „jeigu reikia, D. Kreivį rems visi, kas susiję su žiniasklaidos grupe „Balsas“.

2009-2010 m. Su UAB „ICOR (Rubicon)“ įmonių grupe siejamos įmonės į Ūkio ministerijos kuruojamas priemones pateikė 39 paraiškas. Prašomo finansavimo suma – 135,0 mln. lt

. Finansavimas skirtas 26 projektams, finansavimo suma – 84,4 mln.lt.

2010 gegužės mėn. UAB „Vilniaus energija“ inicijavo sutarties dėl UAB „Vilniaus šilumos tinklai“ išsinuomoto turto pratęsimą. VPT nurodė, kad šios sutarties pratęsimas siūlomomis sąlygomis būtų neteisėtas.

2010-06-03 Vilniaus miesto savivaldybės taryba, atsižvelgdama į VPT išvadas, nepatvirtino šios sutarties pratęsimo. Prieš tai „ICOR“ atstovai šiuo klausimu buvo tris kartus apsilankę pas Ž. Plytniką.

2010 gruodžio mėn ir 2011 sausio–vasario mėn. atsižvelgiant į projektų paraiškų vertinimus ir finansavimo tikslingumą, Ūkio ministerijoje ir jai pavaldžioje institucijoje buvo priimti sprendimai kuriais su UAB „ICOR“ susijusių įmonių paraiškų nepatenkinta už 44,5 mln.lt. paramos.

Pas Ūkio ministrą buvo atėjęs UAB „ICOR“ valdybos narys ir vienas iš 4 akcininkų dėl rezervinio paraiškų sąrašo paramai gauti sudarymo atsinaujinančių kuro šaltinių katilinėms. Jis pakeltu tonu spaudė ūkio ministrą. Buvo atsisakyta šnekėtis, daugiau nebesiūlė susitikti.

Ūkio ministras Dainius Kreivys