Sveikatos apsaugos viceministras Černiauskas atsistatydina
Atnaujinta 16.24

BNS
2014-10-28 15:01

Socialdemokratas Gediminas Černiauskas atsistatydina iš sveikatos apsaugos viceministro pareigų.

Tai jis Vyriausybėje patvirtino žurnalistams.

„Aš esu pareiškęs žodžiu ir planuoju tą raštu pareikšti (...) šiandien“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė G.Černiauskas.

Jis teigė sprendimą priėmęs pats, nesulaukęs nei ministrės, nei premjero priekaištų.

„Tiesiog aš nemanau, kad tai yra įvykis, vertas dėmesio ir laiko - (pasitraukiu) tiesiog vardan to, kad vyktų darbai, o ne diskusijos apie tai, ko nebuvo“, - teigė G.Černiauskas.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu paneigė slaptame įraše nuskambėjusius viceministro teiginius, esą jis protegavęs partijos kolegę Viliją Vertelienę konkurse į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo pareigas.

„Tikrai ne, žinote, tokiais dalykais neužsiimu. Ir jeigu, žinote, kas nors ir kreiptųsi, tai tikrai niekada to nedaryčiau ir niekada nerekomenduočiau“, - sakė premjeras, pasiūlęs žurnalistams peržiūrėti savo telefono išklotines, esą turinčias įrodyti, kad jis niekam neskambino dėl V.Vertelienės.

Kartu premjeras sakė, kad G.Černiausko elgesį vertins partija.

„Mes viduj šitą klausimą pasiaiškinsime tikrai. Aš manau, kad kai kada geri padaryti ilgalaikiai darbai yra nubraukiami tokiais padarytais sprendimais, kurie tikrai nepuošia nė vieno politiko ir nedaro garbės partijai, - dėstė premjeras ir svarstė, kad galėjo būti ir daugiau atvejų, kai bandyta pasinaudoti jo vardu. - Kas gali paneigti, kad ir kiti nesinaudoja kai kada ministro pirmininko vardu“.

Pirmadienį Žinių radijas paskelbė slapta darytą garso įrašą, kuriame girdėti, kaip sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas G.Černiauskas kritikuoja komisijos nares, kodėl konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjo sveikatos apsaugos ministrės patarėja N.Ribokienė. Išvadinęs ją necenzūriniais žodžiais, G.Černiauskas kalba, jog premjeras siūlęs kitą kandidatę, partijos kolegę V.Vertelienę ir mainais už tai būtų neuždaręs tarnybos.

„Jeigu premjeras skambina dėl būtent to žmogaus, tai ką, jis nepakeis sprendimo savo? Atrodo, kaip vaikai esame. Juk ne penkių metų, ne dešimties“, - teigė G.Černiauskas.

Keletą kartų N.Ribokienę jis išvadino „dūra“ ir sakė, kad ji nebegali tikėtis premijų, nes „eina prieš premjero valią“: „Ką ji, dūra, tikisi, kad jai premijas dabar kas nors davinės? Naivumas visiškas“.

Viceministras leido suprasti, kad jis sąmoningai demonstravo, kaip balsavo, kad juo pasektų ir kiti komisijos nariai.

„Šįkart aš rodžiau, kaip aš balsavau. Jūs matėt, kad aš dviem balais daugiau daviau jai (V.Vertelienei - BNS). Visą laiką buvo atverstas, galėjot pasižiūrėti. Kodėl aš dviem balais daugiau daviau? Aiškiau negali būti, kad kažkas yra tokio, ne tik atsakymo kokybė“, - tvirtino G.Černiauskas.

N.Ribokienė Žinių radijui atskleidė sulaukusi viceministro G.Černiausko raginimo iš karto atsistatydinti iš konkurso nugalėtojų. Ji sakė, kad G.Černiauskas reikalavo užleisti vietą V.Vertelienei.

Be to, įraše girdėti, kaip, anot G.Černiausko, paragintas anksčiau iš konkurso pasitraukė kitas ministro patarėjas Arvydas Skorupskas.

Pirmadienį komentuodamas šį garso įrašą, viceministras pavadino jį „improvizacija“ ir sakė neketinąs atsistatydinti dėl to.

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė tvirtino abejojanti, ar G.Černiauskas darė įtaką konkurso rezultatams.

„Aš manau, kad protegavimas - jis galėjo būti vykdomas iki konkurso, nes, kaip žinia, dažnai sklando kalbos, kad viena ar kita partija įdarbina tik savo partijos narius tam tikrose vietose. Bet tas veiksmas vyksta iki konkurso, o ne po konkurso. Aš manau, kad tai, kas vyko po konkurso, jeigu vyko toks aptarimas, natūralu, kad yra aptariami konkurso rezultatai, vertinimai, tik, aš manau, tai turėjo būti daroma ir su pretendentais“, - žurnalistams pirmadienį sakė ministrė.

Ji teigė, kad G.Černiausko elgesį vertins išklausiusi aptarime po konkurso darytą įrašą, kuris buvo nutekintas žiniasklaidai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.