Prezidentūra: viceministras kompromituoja ministrę ir socialdemokratų partiją

Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS
2014-10-28 14:52

Sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas savo veiksmais kompromituoja ir ministrę, ir jį delegavusią Socialdemokratų partiją, teigia prezidentūra.

„Sveikatos apsaugos ministrė yra atsakinga už savo komandą, politinio pasitikėjimo pareigūnus. Socialdemokratų partijos deleguotas viceministras kompromituoja ne tik ministrę, bet ir partiją“, - teigiama antradienį BNS perduotame Prezidentės spaudos tarnybos komentare.

G. Černiauskas kaltinamas bandęs daryti įtaką Sveikatos apsaugos ministerijos surengto konkurso rezultatams.

Pirmadienį „Žinių radijas“ paskelbė slapta darytą garso įrašą, kuriame girdėti, kaip sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas G. Černiauskas kritikuoja komisijos nares, kodėl konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjo sveikatos apsaugos ministrės patarėja Nora Ribokienė. Išvadinęs ją necenzūriniais žodžiais, G. Černiauskas kalba, kad premjeras siūlęs kitą kandidatę, partijos kolegę Viliją Vertelienę, ir mainais už tai būtų neuždaręs tarnybos.

„Jeigu premjeras skambina dėl būtent to žmogaus, tai ką, jis nepakeis sprendimo savo? Atrodo, kaip vaikai esame. Juk ne penkių metų, ne dešimties“, – teigė G. Černiauskas.

Keletą kartų N. Ribokienę jis išvadino dūra ir sakė, kad ji nebegali tikėtis premijų, nes „eina prieš premjero valią“: „Ką ji, dūra, tikisi, kad jai premijas dabar kas nors davinės? Naivumas visiškas.“

Viceministras leido suprasti, kad jis sąmoningai demonstravo, kaip balsavo, kad juo pasektų ir kiti komisijos nariai.

„Šįkart aš rodžiau, kaip aš balsavau. Jūs matėt, kad aš dviem balais daugiau daviau jai (V. Vertelienei – BNS). Visą laiką buvo atverstas, galėjot pasižiūrėti. Kodėl aš dviem balais daugiau daviau? Aiškiau negali būti, kad kažkas yra tokio, ne tik atsakymo kokybė“, – tvirtino G. Černiauskas.

N. Ribokienė „Žinių radijui“ atskleidė sulaukusi viceministro G .Černiausko raginimo iš karto atsistatydinti iš konkurso nugalėtojų. Ji sakė, kad G. Černiauskas reikalavo užleisti vietą V. Vertelienei.

Be to, įraše girdėti, kaip, anot G. Černiausko, paragintas anksčiau iš konkurso pasitraukė kitas ministro patarėjas Arvydas Skorupskas.

Pirmadienį komentuodamas šį garso įrašą, viceministras pavadino jį improvizacija ir sakė neketinąs dėl to atsistatydinti.

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė tvirtino abejojanti, ar G. Černiauskas darė įtaką konkurso rezultatams.

„Aš manau, kad protegavimas, jis galėjo būti vykdomas iki konkurso, nes, kaip žinia, dažnai sklando kalbos, kad viena ar kita partija įdarbina tik savo partijos narius tam tikrose vietose. Bet tas veiksmas vyksta iki konkurso, o ne po konkurso. Aš manau, kad tai, kas vyko po konkurso, jeigu vyko toks aptarimas, natūralu, kad yra aptariami konkurso rezultatai, vertinimai, tik, aš manau, tai turėjo būti daroma ir su pretendentais“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministrė.

Ji teigė, kad G.Černiausko elgesį vertins išklausiusi aptarime po konkurso darytą įrašą, kuris buvo nutekintas žiniasklaidai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.