Amsterdamo Concertgebouw salėje – stovinčių klausytojų ovacijos lietuviams

Amsterdamo Concertgebouw salėje – stovinčių klausytojų ovacijos lietuviams.
Amsterdamo Concertgebouw salėje – stovinčių klausytojų ovacijos lietuviams.
Alfa.lt
2011-02-28 13:28

Vasario mėnesį jaunosios kartos lietuvių atlikėjai violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Darius Mažintas sužavėjo daug įvairių atlikėjų girdėjusią Olandijos bei Slovakijos publiką.

Koncertinį turą atlikėjams organizavusi olandų agentūra “Holland music sessions” liko patenkinta, nes pilnutėlėse salėse klausytojai ilgais plojimais nenorėjo paleisti lietuvių dueto nuo scenos. 2009 metais sekmingai pasirodžiusiems tos pačios agentūros organizuotame festivalyje Olandijoje, G. Pyšniak ir D. Mažintas buvo pakviesti surengti koncertinį turą žymiose Europos salėse - Amsterdamo Concertgebouw, Slovakijos filharmonijoje ir Odeon teatre Zwolleje.

Atlikėjai neslėpė, jog groti šiose salėse ne tik didelė garbė bet ir didelis isšūkis. “Tokie miestai kaip Amsterdamas yra labai išlepinti kultūriniais renginiais, nes juose gyvuoja ilgametės tradicijos. Kiekvieną savaitę jie yra perpildydi įvairiomis parodomis, žymių atlikėjų koncertais, todėl groti tokiose salėse mums yra ne tik didelė garbė, bet ir didžiulė atsakomybė. Džiaugiamės, kad publika sutiko mus labai šiltai’’ - savo įspūdžiais dalijosi D. Mažintas. Koncertuose skambėjo A.Šenderovo, E.Griego ir A.Piazzolos kūriniai. Šiuo metu atlikėjų laukia nedidelė pertrauka, po kurios jų koncertinis turas tęsis kitose Europos salėse.