Sveikatos apsaugos ministrė neskuba priimti sprendimų dėl Černiausko

Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
2014-10-28 13:43

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako turinti apmąstyti situaciją dėl savo viceministro Gedimino Černiausko ir sprendimą priimsianti per savaitę.

„Aš nesu priėmusi jokio sprendimo. Viceministras dabar prieš man vykstant į Vyriausybės posėdį buvo užėjęs ir pasakė: kad jeigu reikia, aš atsistatydinu“, - sakė R. Šalaševičiūtė antradienį prieš Vyriausybės posėdį.

Ministrė pritarti savo pavaldiniui šioje situacijoje neskubėjo.

„O kodėl aš turiu iš karto pasakyti : taip, imk ir atsistatydink, man reikia pasitarti. (Sprendimą. - ELTA) priimsiu šią savaitę. Todėl, kad aš nedirbu ministre dešimt metų, ir ta situacija, kurioje esu šiandien, tokios aš nelaukiau, nesitikėjau. Niekada gyvenime nepriimdavau sprendimų šiandien, čia ir tuoj pat. Man reikėdavo apmąstyti, pasverti visus už ir prieš ir tada priimti sprendimą, kuris būtų visų pirma teisingas visų atžvilgiu“, - sakė R. Šalaševičiūtė.

Ministrė sakė neturinti pretenzijų dėl G. Černiausko tiesioginio darbo, tačiau netoleruoja žodžių, kurie buvo išsakyti.

„Tiesioginiam darbui pretenzijų neturiu. Kitas klausimas - žmogiškasis faktorius, kaip buvo elgiamasi su pavaldiniais. Bet tai nebuvo komisijos darbo metu, tai buvo pasikalbėjimas po atlikto oficialaus darbo. Aš netoleruoju tokių žodžių ir išsakytų minčių, kadangi, mano nuomone, dalis išsakytų minčių neatitiko tikrovės“, - teigė R. Šalaševičiūtė.

Spaudimo iš Premjero ministrė teigia nesulaukusi.

„Tikrai, Premjeras įtakos man nedarė“, - patikino R. Šalaševičiūtė.

Kaip ELTA jau rašė, sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas G. Černiauskas sulaukė kaltinimų per konkursą į pavaldžios įstaigos vadovus protegavęs partijos kolegę Viliją Vertelienę, o konkursą laimėjusiai sveikatos apsaugos ministrės patarėjai Norai Ribokienei liepęs kuo greičiau trauktis.

Įtariama, kad Akreditavimo tarnybos vadovo konkursui vadovavęs G. Černiauskas akivaizdžiai protegavo N. Ribokienės konkurentę, konkurso metu rašikliu kolegoms rodė, kas turi laimėti konkursą.

Žiniasklaidai nutekintame slapta darytame įraše girdėti, kaip G. Černiauskas pasibaigus konkursui pyksta, kad jį laimėjo ne V. Vertelienė, o N. Ribokienė. Ši tikina net ir po konkurso sulaukusi G. Černiausko raginimų pasitraukti.

„Po konkurso aš gavau siūlymą užleisti vietą antros vietos laimėtojai, nes kitu atveju Akreditavimo tarnyba bus sunaikinta“, - „Lietuvos ryto“ televizijai pirmadienį sakė N. Ribokienė.