„Ryanair“ iš Vilniaus į Londoną skraidys kasdien

"Ryanair" lėktuvas
"Ryanair" lėktuvas
  © SCANPIX

Populiariausias tarp keleivių Vilniaus–Londono maršrutas nuo gegužės vėl atgyja. Įkandin „Wizzair“ į kovą dėl keleivių populiariame Vilniaus–Londono maršrute, kur pusmetį niekas neskraidė, stoja „Ryanair“, iki šiol skraidinusi iš Kauno.

„Ryanair“ iš Vilniaus į Londoną skraidys kasdien į Stanstedo oro uostą bei antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais į Dubliną. Antradieniais ir šeštadieniais bus galima nuskristi į Žironą, šalia Barselonos. Taip pat bus po du savaitinius skrydžius į Milaną ir Romą. Nauji skrydžiai iš Vilniaus bus vykdomi nuo gegužės mėnesio“, – sakė Henrike Schmidt, viena iš „Ryanair“ pardavimo ir rinkodaros vadovių.

Bilietus galima įsigyti internetu nuo rytdienos, antradienio.

Sąlygos, kuriomis „Ryanair“ pasirinko Vilnių, yra tokios pat, kaip ir „Wizzair“ bei kitoms kompanijoms, spaudos konferencijoje sakė ministras.

„Sudėjus Vilnių ir Kauną, iš Lietuvos bus daugiau krypčių nei prieš krizę, – sakė Eligijus Masiulis, susisiekimo ministras. – Lietuvoje pernai ES buvo pirma pagal keleivių oro uostuose augimą. Tai susiję su „Ryanair“ sprendimu atidaryti bazę Kauno oro uoste. Po šios plėtros bus tiesiogiai pasiekiami 27 miestai.“

Į Londoną iš Lietuvos pusmetį buvo galima nuvykti tik per Kauną. Iš Vilniaus į Jungtinės Karalystės sostinę skraidinusi „airBaltic“ nuo žiemos tvarkaraščio įsigaliojimo atšaukė tiesioginius reisus ir kol kas siūlo skraidyti per Rygą.

„airBaltic“ iš Vilniaus į Londoną skrydžius atnaujins nuo kovo 28 d. Taip pat bus atnaujinti skrydžiai į Dubliną. Šiomis kryptimis „airBaltic“ neskraido nuo praėjusių metų rugsėjo.

„Lietuvos aviacijos rinkai tai teigiamas postūmis, tačiau žymaus rinkos augimo nereikėtų tikėtis. Jį galima pasiekti tik per tranzitinių srautų vystymą, o tam neužtenka vien pigių skrydžių bendrovės atėjimo. Visų pirma būtina sukurti bendrą aviacijos plėtros strategiją valstybiniu lygmeniu. Kalbant apie konkurenciją, mūsų tikslas yra auginti rinką, o ne konkuruoti. Tikimės, kad pigių skrydžių bendrovės atėjimas į Vilnių prisidės prie laipsniško rinkos auginimo, pritrauks daugiau keleivių“, – teigė „airBaltic“ viceprezidentas ir generalinis direktorius Lietuvoje Tadas Vizgirda.

Šia taip pat populiaria Vilniaus–Dublino kryptimi dabar skraidina airių bendrovė „Aer Lingus“.

Vengrų kompanija „Wizzair“ yra paskelbusi, kad šios kompanijos lėktuvai iš Vilniaus nuo balandžio pradės skraidyti į Londoną, Stokholmą, Romą, Milaną, Barseloną, Eindhoveną, Korką, Donkasterį.