2050 metai: seksas ir santuoka su robotais

2050 metai: seksas ir santuoka su robotais
2050 metai: seksas ir santuoka su robotais
Suaugusiems.lt
2011-02-20 07:00

Mokslininko teigimu, robotai išvaizda taps vis panašesni į žmones, jie turės asmenybes, tad bus nesunku šiuos pamilti. Taps įprasta mylėtis ir net susituokti su robotu.

Deividas Levy sako, jog psichologai jau yra išsiaiškinę pagrindines priežastis, dėl ko žmonės įsimyli ir beveik viską galima pritaikyti robotams. Pavyzdžiui, vienas dalykų, priverčiančių žmones pamilti, yra asmenybių ir išsilavinimo panašumai – tai suprogramuojama. Kartais simpatiją pajusti padeda kito asmens dėmesys – tai irgi galima suprogramuoti.

Yra nuomonių, kad seksas su robotais paplis jau po penkerių metų.

„Visko gali būti, juk sekso lėlės – robotai jau pardavinėjami. Tai reiškia, jog technologija – jau čia, tereikia ją ištobulinti“,- sako mokslininkas.

Anot prognozės autoriaus, nekyla klausimo, ar tai įvyks. Vienintelis neaiškumas – kada tiksliai robotai taps mūsų gyvenimo dalimi.

Deividas Levy prognozuoja, jog Masačusetsas (JAV) bus pirmoji valstija pasaulyje, legalizuosianti santuokas su robotais.

Pagrindinis žmogaus-roboto santuokos privalumas tas, kad tai išgelbsti ir laimingesniais padaro negalinčius susikurti santykių žmones. Vieni yra per drovūs, pernelyg nepasitiki savimi, kiti – dideli savanaudžiai ar negali to padaryti dėl savo išvaizdos. Tokiems žmonėms robotai bus tarsi išsigelbėjimas.

Beje, teigiama, jog robotai gali padėti pažaboti net seksualinius nusikaltimus. Žinoma, dar neištirta, ar poreikius patenkinantis robotas sumenkintų, ar padidintų pedofilų poreikį prievartauti vaikus. Visa tai tiriama, tačiau tikimasi atrasti teigiamų šio išradimo bruožų mažinant nusikalstamumą.

Robotai gali sumažinti ir prostituciją bei dėl jos kylančias santuokines problemas. Žinoma, gali būti, kad partneris pavydės sekso su robotu ir nepriims to. Tačiau bus šeimų, kurios noriai įsileis šį išradimą į miegamąjį. Pavyzdžiui, vietoj “Mielasis, ne šiandien – man skauda galvą”, gali nuskambėti “Mielasis, man skauda galvą, gal šįvakar pasinaudok robotu?”.