„Thundertale“ žvaigždė švies dar ryškiau

„Thundertale“ fotosesija DVD „Perkuno sakmes“; DVD „Perkuno sakmes“ virselis (grupes archyvo nuotr.)
„Thundertale“ fotosesija DVD „Perkuno sakmes“; DVD „Perkuno sakmes“ virselis (grupes archyvo nuotr.)
Alfa.lt
2011-02-19 10:24

Vienos populiariausių Lietuvos metalo grupių „Thundertale“ daina „Švieski, žvaigžde, aukštai“ šią savaitę pasiekė mūsų šalies radijo stotis. Retas atvejis, kad kūrinys taptų populiarus dar prieš nuskambėdamas radijo eteryje, tačiau būtent taip nutiko šiai dainai. Muzikos gerbėjams „Švieski, žvaigžde, aukštai“ yra žinoma iš „Thundertale“ pasirodymų televizijos muzikos laidose, mėgstama koncertų lankytojų ir yra pagrindinė televizijos serialo „Naisių vasara“ muzikos tema.

„Šią dainą galima pavadinti vienu populiariausių mūsų kūrinių, jos klausytojų ratas tampa vis platesnis, todėl nusprendėme, kad metas ja pasidalinti ir su radijo stotimis“, – sakė grupės lyderis Laurynas Baškys. Kol kas naujoji daina nėra išleista kompaktinėje plokštelėje, tačiau skamba pernai pasirodžiusiame „Thundertale“ DVD „Perkūno sakmės“, kuriame grupė įrašė istoriniu romantizmu persmelktą savo akustinę programą.

Melodinga ir įsimenanti daina „Švieski, žvaigžde, aukštai“ gimė praėjusiais metais „Naisių vasaros“ turo metu, kai buvo parašytas naujas, lietuviškas tekstas bei papildyta aranžuotė 2008 metais sukurtai „Thundertale“ dainai „Thunder Take Me Away“ (ši daina įtraukta į grupės albumą „Milžinai“).

Tačiau šios abi dainos gyvena skirtingus gyvenimus ir turi atskirus vaizdo klipus. Pasak muzikantų, „Thunder Take Me Away“ – tai senovės Lietuvos kario, besirengiančio mirčiai, pokalbis su savo karo dievu Perkūnu, tuo tarpu „Švieski, žvaigžde, aukštai“ – kelyje gimusi daina, atspindinti namus palikusio klajūno viltis, nerimą, meilę Tėvynei.

Dainos „Švieski, žvaigžde, aukštai“ vaizdo klipas:

reklama

„Thundertale“ muzikantai yra dažni svečiai didžiausiose Lietuvos televizijose – LTV, TV3, LNK. Praėjusių metų pabaigoje grupė tapo TV3 rengto konkurso „Muzikos čempionų taurė“ nugalėtojais, o LNK konkurse „Lietuvos daina“ sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo. Grupė yra bene aktyviausia ir produktyviausia Lietuvos metalo scenoje – vien praėjusiais metais „Thundertale“ sugrojo per 130 koncertų, kuriuose atliko metalo muzikos arba akustinę programas.