Paskelbtas gedulas papiktino abiturientus

Egzaminas
Egzaminas
  © „Lietuvos žinios“
Lukas Pileckas | Alfa.lt
2011-02-18 11:05

Dėl poeto Justino Marcinkevičiaus mirties paskelbtas gedulas nuvilnijo pasipiktinimo banga per šalies mokyklas. Moksleivius ir jų tėvus papiktino tai, kad atšaukiamos ilgai planuotos ir brangiai kainavusios šimtadienio šventės, už kurias teks mokėti iš naujo.

„Kodėl mano sūnus abiturientas dėl to privalo atsisakyti vienintelės savo gyvenime šimtadienio šventės. Galima koreguoti šventės scenarijų, galima jos metu pagerbti iškilią asmenybę, bet ar galima dėl to uždrausti vykti šventei, kuri planuota jau ne savaitę ar dvi? Šimtadienio šventė suplanuota nuo vaiko gimimo, o mirties nesuplanuosi. Kaip jaustis abiturientams, kai taip lauktos ir planuotos šventės išvakarėse pasigirsta administracinė nuoroda, kad jos nebus – dėl visuotinio gedulo ji negali vykti? Juk ne prezidentas ar kitas už valstybę atsakingas asmuo mirė – tai poetas, toks kaip ir kiti, mylėjęs ir gerbęs Lietuvą“, – kalbėjo abituriento mama.

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija – viena iš oficialią šimtadienio dalį atšaukusių mokyklų. Pasak mokyklos atstovų, moksleiviai žinios apie į kitą savaitgalį nukeliamą šimtadienį nesutiko džiugiai. Daugiausia pasipiktinimo sukėlė ne mokyklos šventės atšaukimas, o tai, kad ant plauko pakibo vakarinei daliai užsakytų vaišių pinigai.

„Atšauktas dvyliktokų šimtadienis, nors už vilas, maistą, operatorius jau sumokėta ir niekaip neatgausime pinigų! Tegu ministras išmoka kompensacijas! Mes, dvyliktokai, nedirbame, ir tėvai tokiu krizės metu nėra miljonieriai, kad galėtų mėtyti pinigus kairėn dešinėn. Ačiū už sugadintą vienintelį per gyvenimą šimtadienį“, – pasipiktinimą liejo prisistatyti nenorėjęs abiturientas.

Ilgai lauktos šventės atšaukimas pasipiktinusiems abiturientams ir jų tėvams sukėlė ir daugiau klausimų.

„Dalijuosi įspūdžiais ir nuomone kaip poeto Justino Marcinkevičiaus gerbėja, bet tuo pačiu metu esu abituriento mama. Kaip Lietuvos pilietė manau, kad labai gražu, jog visų mylimas ir gerbiamas poetas Justinas Marcinkevičius pagerbtas visuotiniu gedulu, bet negaliu suprasti, kodėl tada tokios pagarbos nenusipelnė Vytautas Kernagis, kuris, manau, ne mažiau aukštino ir gerbė Lietuvą. Tai gal tada tos pačios pagarbos vertos ir kitos iškilios asmenybės, kaip Janina Miščiukaitė ir t. t.“, – teigė Alfa.lt skaitytoja.

Iš Biržų Alfa.lt redakciją pasiekė informacija, kad „Aušros“ mokykloje oficialioji šimtadienio dalis buvo atšaukta, tačiau baliaus abiturientai atsisakyti nepanoro ir jį vis tiek surengs.

Ruošiasi uždraustam mitingui

Dar viena gedulo piktžaizde tapo tai, kad, Vyriausybei paskelbus gedulą, Vilniaus miesto savivaldybė anuliavo visus išduotus leidimus viešiesiems renginiams gedulo laikotarpiu, tarp jų ir Profesinių sąjungų konfederacijai išduotą leidimą šeštadienį rengti mitingą. Profesinės sąjungos minties mitinguoti neatsisako ir žada nesankcionuotą mitingą.

Pasak savivaldybės atstovo, apie leidimo anuliavimą Profesinių sąjungų konfederacija yra informuota, o anuliavimas viešiesiems renginiams įsigalios nuo penktadienio.

Tuo tarpu Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Arūnas Černiauskas pabrėžė, jog savivaldybė su konfederacijos pasiūlytu variantu – nukelti mitingo laiką – nesutiko.

„O ką daryti, kai viskas yra parengta, o mes pasiūlėme kompromisinį variantą savivaldybei, o jie priima tokį, koks jiems tinkamas variantas. Mes net dėdami visas pastangas, ar sugebėsime sustabdyti tą žmonių srautą, važiavimą iš visos Respublikos. Tai vėl eilinis pasityčiojimas iš mūsų“, – pažymėjo A. Černiauskas.