Sveikatos apsaugos viceministras kaltinamas partijos kolegės protegavimu
Atnaujinta

BNS
2014-10-27 13:35

Sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas Gediminas Černiauskas sulaukė kaltinimų, kad pirmininkaudamas konkurso komisijai darė įtaką, kad jį laimėtų partijos kolegė Vilija Vertelienė, pirmadienį pranešė Žinių radijas.

Spalio 14 dieną įvyko konkursas į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM). Konkurso pirmininku sveikatos apsaugos ministrės įsakymu buvo paskirtas viceministras G.Černiauskas.

Žinių radijo šaltinių duomenimis, G.Černiauskas konkurso metu ties pretendentės V.Vertelienės pavardę rodė rašikliu, duodamas suprasti, kad ji turi laimėti konkursą, demonstravo savo jai parašytus maksimalius balus.

Nepaisant to, konkursą laimėjo sveikatos apsaugos ministrės patarėja Nora Ribokienė.

Ji Žinių radijui atskleidė sulaukusi viceministro G.Černiausko raginimo iš karto atsistatydinti. Ji sakė, kad G.Černiauskas reikalavo užleisti vietą kitai kandidatei - V.Vertelienei.

„Aš tiesiog dalyvavau kaip viena iš kandidačių. Konkurso komisijos pirmininkas, kai buvo paskelbta nugalėtoja, atėjo pas mane ir pasiūlė atsistatydinti iš nugalėtojos pozicijos, užleidžiant savo vietą antros vietos laimėtojai. Tai, kas buvo man kalbama komisijos pirmininko, tai aš labai atsakingai galiu pasakyti, kad labiausiai nustebino ir neįtikino argumentai. Jis argumentavo, kad tokia premjero valia ir jeigu aš nesutiksiu, tai akreditavimo tarnyba bus sunaikinta, ir ministerijai, ir ministrei nemalonumų bus gausybė dėl tokio mano poelgio. Tai manęs visiškai neįtikino. Tokios žinios, kiek vėliau pasitikslinau, prasilenkia su realybe ir teisybe“, - radijui sakė N.Ribokienė.

Žinių radijas teigia turįs garso įrašą, kuris buvo padarytas išjungus oficialų komisijos posėdį įrašinėjusį diktofoną. Jame esą girdėti, kaip komisijos pirmininkas G.Černiauskas kelioms komisijos narėms leido suprasti, kad jos priėmusios klaidingą sprendimą, kai balsavo už kitą kandidatę nei esą reikėjo.

„Viskas gerai, kolegos. Tik prašymas ateityje, kai jūs balsuosite, balsuokite „biški“ protingiau. <...> Aš į jūsų buitinę išmintį apeliuoju. Ateity galvokite daugiau. Ot, jau atsirado konkursantės. Mes protingos, mes čia gudrios. <...> Jeigu reikia, tai paklauskit pirmininko. Per daug pradedat galvoti. <...> Skeptiškai pakankamai vertinu Vertelienę, bet tai yra asmuo, kuris kažkuo reikšmingas establishmentui. O mes esame sudėtinė establishmento dalis“, – įraše kalbėjo G.Černiauskas.

Viceministras neigė protegavęs partijos kolegę.

„Aš neprotegavau jos ir jeigu jūs girdėjote mano kalbą, tai aš neturėjau nei vienai, nei kitai nei simpatijų, nei antipatijų. Sprendimas buvo palankus ne tam žmogui, kurį jūs galvojate, kad aš protegavau. Galų gale visi komisijos nariai, tame tarp jų ir aš, parašais patvirtino tą rezultatą. Keliama problema yra dirbtina“, - kalbėjo G.Černiauskas.

Jis taip pat neigė siūlęs N.Ribokienei atsisakyti konkurso laimėtojos pozicijos.

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė sakė, jog apie minimą situaciją ją dar penktadienį informavo N.Ribokienė. Savo vertinimą ji žadėjo pateikti pati išklausiusi įrašą.

Viceministras sako, kad jį kompromituojantis įrašas - montažas

Sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas sako, kad įrašas, kuriame jis nepagarbiai kalba apie konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjusią sveikatos apsaugos ministrės patarėją Norą Ribokienę, yra sumontuotas.

Jis taip pat teigė, kad jo ir N.Ribokienės santykiai - kolegiški.

„Aš nenoriu komentuoti šito, čia galbūt mano šiek tiek netaktas, nevisiškai korektiškas žodis“, - paklaustas, kodėl vadino N.Ribokienę „dūra“, žurnalistams pirmadienį sakė viceministras.

Sveikatos apsaugos ministrės patarėja N.Ribokienė laimėjo konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą. Tačiau ji pareiškė, kad socialdemokratas G.Černiauskas, pirmininkaudamas konkurso komisijai, darė įtaką, jog jį laimėtų partijos kolegė Vilija Vertelienė, pirmadienį pranešė Žinių radijas.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė teigia abejojanti, ar G.Černiauskas darė įtaką konkurso rezultatams.

„Aš manau, kad protegavimas - jis galėjo būti vykdomas iki konkurso, nes, kaip žinia, dažnai sklando kalbos, kad viena ar kita partija įdarbina tik savo partijos narius tam tikrose vietose. Bet tas veiksmas vyksta iki konkurso, o ne po konkurso. Aš manau, kad tai, kas vyko po konkurso, jeigu vyko toks aptarimas, natūralu, kad yra aptariami konkurso rezultatai, vertinimai, tik, aš manau, tai turėjo buti daroma ir su pretendentais“, - žurnalistams pirmadienį sakė ministrė.

Ji teigė, kad G.Černiausko elgesį vertins išklausiusi po konkurso darytą įrašą, kuris buvo nutekintas žiniasklaidai.

„Jeigu įžvelgsiu, kad buvo elgiamasi netinkamai ir neetiškai, be abejo, mes aptarsime vadovybėje ir bus priimti tam tikri sprendimai“, - sakė R.Šalaševičiūtė.

N.Ribokienė Žinių radijui atskleidė sulaukusi viceministro G.Černiausko raginimo iš karto atsistatydinti iš konkurso nugalėtojų. Ji sakė, kad G.Černiauskas reikalavo užleisti vietą kitai kandidatei - V.Vertelienei.

Viceministras neigė protegavęs partijos kolegę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.