Amžinojo poilsio Marcinkevičius atguls prie Sausio 13-osios memorialo
atnaujinta 14.45

J. Marcinkevičius
J. Marcinkevičius
  © „Lietuvos žinios“
ELTA | Alfa.lt
2011-02-17 08:52

Poetas, dramaturgas, vertėjas, visuomenės veikėjas Justinas Marcinkevičius atguls amžinojo poilsio Antakalnio kapinėse, tačiau ne Menininkų kalnelyje, o prie Sausio 13-osios memorialo.

„Poetas bus palaidotas Antakalnio kapinėse. Ne menininkų kalnelyje, o visiškai šalia Sausio 13-osios memorialo. Šeima tikrai yra patenkinta vieta, ir ji yra labai garbinga“, - sakė Ministro Pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis ketvirtadienį per Vyriausybės posėdį.

Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius teigia, kad pagarbos Anapilin išėjusiam poetui Justinui Marcinkevičiui nebus per daug.

„Manau, kad ta vieta, kurią pasirinko ir velionio šeima ir su kuria mes tikrai sutinkame, yra tinkama“, - taip A. Kubilius komentavo Vyriausybės sprendimą J. Marcinkevičių laidoti ne Menininkų kalnelyje, o prie Sausio 13-osios aukų memorialo.

Nuspręsta, kad velionis bus pašarvotas Lietuvos Mokslų akademijos Didžiojoje salėje. Artimųjų prašymu penktadienį, vasario 18 d., nuo 14 val. su poetu bus galima atsisveikinti visiems Lietuvos žmonėms.

Laidotuvės vyks šeštadienį, vasario 19 d., 14 val. Poetas amžinojo poilsio atguls Antakalnio kapinėse. Šeštadienį ryte 9 val. Vilniaus arkikatedroje J. E. kardinolas Audrys Juozas Bačkis aukos šv. Mišias už Justiną Marcinkevičių.

Bus skelbiamas gedulas

Taip pat komisija vieningai nutarė, kad pagerbiant tautos poeto atminimą Lietuvoje nuo rytojaus 7 val. ryto iki šeštadienio 22 valandos bus skelbiamas gedulas.

Kultūros ministerija valstybės lėšomis padengs visas J. Marcinkevičiaus laidotuvių išlaidas. Vyriausybės sprendimu, poeto laidotuvių išlaidoms nebus taikomi apribojimai.

Pagal galiojančią tvarką, valstybė padengia 9750 litų (75 bazinių socialinių išmokų) neviršijančias laidotuvių išlaidas. Įprastai išimtys ir ribos netaikomos valstybės vadovams, siūloma ir šį kartą netaikyti apribojimų laidotuvių išlaidoms.

Poeto netekusi Lietuva gedės dvi dienas. Gedulas skelbiamas nuo penktadienio 7 val. ryto iki šeštadienio 22 val.

Gedulo metu Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama trečdaliu stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu - prie vėliavos koto prisegamas 10 centimetrų pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Komisijai vadovauja premjeras A. Kubilius. Valstybinės komisijos pirmininko pavaduotojai – ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Komisijoje yra Prezidentūros, Seimo, Vilniaus universiteto, Lietuvos rašytojų sąjungos, Mokslų akademijos, persitvarkymo sąjūdžio, Vilniaus arkivyskupijos kurijos ir kitų institucijų atstovai.

Kaip pažymėjo komisijos pirmininkas premjeras Andrius Kubilius, visi komisijos sprendimai pagrįsti Justino Marcinkevičiaus žmonos Genovaitės ir jo artimųjų pageidavimais.

D. Grybauskaitė: šis žmogus išliks kiekvieno mūsų širdyje

Kiekvieno mūsų širdyje šis žmogus išliks, jis save įamžino savo kūryba, sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama apie vasario 16-ąją Anapilin išėjusio poeto Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimą.

Kalbėti apie materialųjį įamžinimą, Prezidentės nuomone, dar būtų per anksti.

„Kūryba, kurią jis paliko, liks kiekvienam didžiuliu palikimu ir meilės Tėvynei mokykla“, - sakė valstybės vadovė žurnalistams „Litexpo“ parodų centre ketvirtadienį atidarant Vilniaus knygų mugę.

Prezidentė kartu su visais mugės atidarymo dalyviais tylos minute pagerbė poeto, dažnai pavadinamo tautos sąžine ir viltimi, atminimą.

Prezidentė apžiūrėdama eksponuojamas knygas taip pat išsirinko ir įsigijo J. Marcinkevičiaus knygų.