Iš Vilniaus vėl atsiras skrydžiai į Tel Avivą

Lėktuvas
Lėktuvas
  © „Lietuvos žinios“

Vilniaus oro uoste vasaros sezono metu vėl turėtų kilti lėktuvai į Tel Avivą. Keleivius vasarą reguliariais skrydžiais turėtų skraidinti Latvijos bendrovė „Baltijas aviacijas sistemas“, „airBaltic“ akcininkė bei Izraelio oro linijų bendrovė „Sun D’or International Airlines“. Oficialiai sakoma, kad derybos dėl skrydžių dar vyksta, kol kas susitarta tik dėl Izraelio bendrovės užsakomųjų skrydžių.

„Sun d'Or International Airines“ bendrovės lėktuvai prieš porą trejetą metų yra leidęsi Vilniaus oro uoste. Jie aptarnaudavo „El Al Israel Airlines“ užsakomuosius skrydžius iš Izraelio į Vilnių.

„Sun d'Or International Airines“ yra antrinė užsakomųjų skrydžių bendrovė, priklausanti Izraelio nacionaliniam vežėjui „El Al Israel Airlines“.

Planų neneigia

Informaciją apie „Sun D’or International Airines“ planus BNS patvirtino ūkio viceministras Daumantas Lapinskas. Jo teigimu, sujungti Vilnių ir Tel Avivą taip pat planuoja ir „Baltijas aviacijas sistemas“, turinti planų nuo birželio į Izraelį skraidyti 3–4 kartus per savaitę.

Pasak Simono Bartkaus, Tarptautinio Vilniaus oro uosto Komercijos departamento direktoriaus, Izraelio bendrovė tikrai skraidys užsakomaisiais reisais ir skraidins turistus į Lietuvą.

„Dėl reguliarių reisų tarp Lietuvos ir Izraelio – kol kas dar yra gana preliminari derybų stadija. Tos dvi bendrovės galėtų skraidyti į Izraelį, tačiau apie tvarkaraščius ir terminus kalbėti dar anksti, – sakė S. Bartkus. – Per pastaruosius dvejus metus šioje srityje matome keleivių augimą, kad jie keliauja per skirtingus oro uostus, ypač sparčiai ūgtelėjo pernai. Dominuoja keleivių srautas iš Izraelio į Lietuvą.“

„Baltijas aviacijas sistemas“ valdo 47,2 proc. „airBaltic“ akcijų, dar 52,6 proc. – Latvijos valstybė. „The Baltic Times“ duomenimis, pernai prieš pat Kalėdas Rusijos verslininkas Stanislavas Kovtunas įsigijo 50 proc. „Baltijas aviacijas sistemas“ akcijų. Iki tol šios bendrovės akcininkais buvo įvardijami Bertoldas Flickas bei Kristianas Kirchheineris.

Lietuvoje veikia pernai įregistruota UAB „Baltijas aviacijas sistemas“.

Ieškotų verslo klientų?

Alfa.lt jau rašė, kad ši kompanija ketina steigti Lietuvoje oro bendrovę ir apie ją bei prekės ženklą turėjo būti paskelbta dar sausį, tačiau žinių iš bendrovės nėra.

„Baltijas aviacijas sistemas“ atstovas spaudai Juris Petersonas susilaikė nuo bet kokių komentarų apie bendrovės veiklą Lietuvoje, sakydamas, kad viskas paaiškės per porą savaičių.

Rugsėjį per pristatymą buvo sakoma, kad šiemet naujoji bendrovė vykdys tiesioginius skrydžius į Dubliną, Londoną, Briuselį, Romą, Stambulą, Maskvą, Paryžių, Miuncheną, Atėnus, Varšuvą, Maljorką, Nataliją bei kitur.

2012 m. esą prisidės skrydžiai į Oslo, Stokholmą, Helsinkį, Kopenhagą, Berlyną, Gdanską, Kijevą, Sankt Peterburgą, Budapeštą. Iki 2015 m. planuojama vykdyti skrydžius ir į kitus Europos miestus.

Į dalį šių miestų nuo kovo pabaigos jau paskelbė skraidysianti pigių skrydžių kompanija „WizzAir“, kursianti bazę Vilniuje.

Rugsėjį girtasi, jog „Baltijas aviacijas sistemas“ naujosios avialinijos bus skirtos verslo žmonėms, taip pat ir turistams. Pradinės bendrovės investicijos sudarys esą 1 mln. eurų (3,5 mln. litų), o vėliau bus padidintos iki 20 mln. eurų (69 mln. litų).