Grupė britų parlamentarų laišku paragino Lietuvą kovoti su antisemitizmu

Dovydo žvaigždė
Dovydo žvaigždė
  © Vidapress.ee
BNS
2011-02-08 12:12

Teigiama, kad laišką pasirašė 20 parlamento narių ir akademikų. Jis ambasadai įteiktas tuo metu, kai Lietuvos ambasada Londone pradėjo renginių programą apie lietuvių ir žydų santykius.

Laiške tvirtinama, jog Lietuvos ambasada parodą pavadinimu „Tylos gausmas“ rengia tada, kai „Lietuvoje debatai apie holokaustą yra tildomi ir iškraipomi“. Laiško autoriai taip pat kaltina Lietuvą, kad šalyje nenuteisti nacių karo nusikaltėliai.

„Lietuva yra priešakyje dešiniųjų Europoje kampanijos, kurioje sakoma, kad holokaustas nesiskyrė nuo komunizmo nusikaltimų. Pasirašiusieji sako, kad ši „dvigubo genocido“ kampanija nukreipta sumenkinti holokausto svarbą, o ją remia „antižydiškos politinės grupės Artimuosiuose Rytuose ir kiti antisemitai politikai“, - rašoma „The Jerusalem Post“ interneto svetainėje paskelbtame straipsnyje.

Vienas iš iniciatorių, leiboristas Denis MacShane tvirtina, kad Lietuva nėra vienintelė Rytų Europos ir Baltijos valstybė, kuriose nacionalistai populistai politikoje naudoja antižydiškas temas - tarp neigiamų pavyzdžių jis mini Lenkiją ir Vengriją.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.