Ignotas išeina iš Energetikos agentūros (atnaujinta)

Anicetas Ignotas
Anicetas Ignotas
  © Andrius Petrulevičius

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas patvirtino, kad buvęs ūkio ministerijos sekretorius, pastaruoju metu dirbęs Energetikos agentūroje, Anicetas Ignotas išeina iš darbo nuo vasario 18 d.

„Galiu pasakyti, kad šiandien jis pateikė pareiškimą ir išeina iš agentūros nuo vasario 18 d.“, – sakė A. Sekmokas. Jis negalėjo patikslinti, ar A. Ignotas iš pareigų išeina savo noru.

Teismą pasiekė byla, kurioje trys valstybės pareigūnai – buvęs Ūkio ministerijos sekretorius A. Ignotas, buvęs valstybės sekretorius G. Miškinis ir buvusi ministerijos Teisės ir viešųjų pirkimų departamento vadovė N. Pažūsienė – įtariami piktnaudžiavę tarnybine padėtimi, kai buvo steigiama suskystintų dujų importo terminalo valdymo įmonė „Gamtinių dujų terminalas“.

Ūkio ministras Dainius Kreivys praėjusią savaitę paprašė Gedimino Miškinio, kuris dabar Ūkio ministerijoje eina kanclerio pareigas, pasiaiškinti dėl jam prokurorų pareikštų įtarimų piknaudžiaujant tarnybine padėtimi ir proteguojant koncerną „Achema“.

Ministras pirmadienį pakartojo laukiantis atsakymų iš G. Miškinio dėl prokurorų įtarimų.

„Visa šita istorija parodo tikrą visos vykdytos energetinės politikos bankrotą“, – pareiškė D. Kreivys.

Prokurorų akiratin taip pat pateko Neringa Pažūsienė, kuri nebedirba ŪM, o užima Teisės ir vidaus sistemų valdymo tarnybos vadovės pareigas Centrinėje projektų valdymo agentūroje (CVPA).

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigė, kad sprendimą dėl N. Pažūsienės turi priimti CVPA vadovas.

„Šis klausimas yra ne man, nes ne aš N. Pažūsienę priėmiau į darbą ir ne aš sprendžiu jos atleidimo ar darbo pratęsimo klausimus. Tam yra įstaigos vadovas“, – sakė I. Šimonytė.

Alfa.lt primena, kad G. Miškinis, A. Ignotas ir N. Pažūsienė įtariami protegavę turtingiausio šalies žmogaus Bronislovo Lubio valdomą koncerną „Achema“, kai buvo steigiama gamtinių dujų terminalo projektui įgyvendinti skirta bendrovė. Ši bendrovė dabartinės Vyriausybės buvo likviduota 2009 m. pradžioje.