Cameronas: imigrantai privalo išmokyti vaikus anglų kalbos

Davidas Cameronas
Davidas Cameronas
  © SCANPIX
„Londono žinios“
2011-02-05 12:37

Imigrantų šeimos privalo savo vaikus prieš šiems einant į mokyklą išmokyti anglų kalbos, pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas, skelbia šalies dienraštis „The Daily Mail“.

Premjeras pažadėjo įvesti griežtesnes taisykles, kurios padėtų užtikrinti, kad į Jungtinę Karalystę atvykstantys asmenys turėtų bent minimalių anglų kalbos žinių. Remiantis statistiniais duomenimis, kas šeštas mokyklą Britanijoje lankyti pradėjęs vaikas nekalba angliškai.

Britanijos vyriausybė mano, kad šioje šalyje augantys vaikai turi daugiau galimybių pasiekti gerų rezultatų gyvenime, jei gerai moka anglų kalbą.

Kalbėdamas Bendruomenių Rūmuose D. Kameronas diskutavo su Jorkšyro (Yorkshire) grafystei atstovaujančiu konservatoriumi Krisu Hopkinsu. „Gaila, bet Kitlyje (Keighley) per daug vaikų pradėdami lankyti mokyklą nekalba angliškai, – pareiškė K. Hopkinsas ir paklausė premjero: – Ar jūs nemanote, kad tai tėvų atsakomybė ir pareiga išmokyti vaikus anglų kalbos?“

D. Cameronas atsakė: „Visiškai su jumis sutinku. Tačiau daugeliu atvejų taip nėra. Ankstesnė vyriausybė pasiekė tam tikros pažangos, kad atvykę į šalį žmonės išmoktų anglų kalbą. Aš manau, jog turime žengti toliau. Atsižvelgdami į skaičius, kurie rodo, kiek žmonių atvyksta kaip sutuoktiniai ar sutuoktinės, <...> turėtume įvesti ir įvesime griežtesnes taisykles, siekdami užtikrinti, kad atvykėliai mokėtų kalbėti angliškai ir geriau integruotųsi į mūsų šalies gyvenimą.“

Neseniai atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog kai kuriose Londono mokyklose anglakalbiai vaikai sudaro mažumą.