Žilinskas neatmeta galimybės dar kartą kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą

Rokas Žilinskas
Rokas Žilinskas
  © Tomas Vinickas
Alfa.lt
2011-02-04 09:13

„Teisingumas negali ir neturi būti politinių kovų įrankiu. Jei nebūčiau Seimo narys Rokas Žilinskas, šios bylos veikiausia apskritai nebūtų buvę“, – vieną iš motyvų galimai apskųsti nepalankų Apygardos teismo nuosprendį nurodė R. Žilinskas.

2007 metais tuometinis LNK žinių tarnybos žurnalistas Rokas Žilinskas, dar nebūdamas Seimo nariu, bei kartu buvęs jo draugas Markas Gurskis pateko į nemalonią istoriją su policijos pareigūnais ir taksi vairuotoju. R. Žilinskui ir jo draugui buvo pateikti kaltinimai keturių policijos pareigūnų žodiniu įžeidimu ir iškelta baudžiamoji byla.

reklama

Vilniaus apygardos teismas, pirmą kartą išnagrinėjęs bylą, neįžvelgė buvusio žurnalisto elgesyje Baudžiamojo kodekso pažeidimo sudėties. Atsižvelgęs į egzistuojančias teisės normas, įrodymus bei nukentėjusių policijos pareigūnų parodymus, Apygardos teismas paskelbė, jog Seimo nario veika turi būti kvalifikuojama kaip administracinės teisės pažeidimas.

„Šiuo metu mūsų tikslas yra išnagrinėti Apygardos teismo motyvus pakeisti savo nuosprendį ir pagal tai numatyti tolimesnius veiksmus. Aš tikiu, kad priešrinkiminės spekuliacijos nenugalės teisingumo“, – tolimesnius veiksmus apibūdino Seimo narys Rokas Žilinskas.