Lietuva neteko Skirmanto Valiulio

Skirmantas Valiulis
Skirmantas Valiulis
  © Alfredas Pliadis
Alfa.lt
2011-01-28 10:54

(Jei norite pareikšti užuojautą S. Valiulio šeimai, draugams ir kolegoms, komentarų skiltyje langelyje El. paštas įrašykite žodį uzuojauta, o užuojautos tekstą – į komentaro laukelį).

„S. Valiulis man buvo ne tik kolega, bet ir mano dėstytojas. Dar prieš trisdešimt metų jį, būdami studentai, vadinome vaikščiojančia enciklopedija ar žmogumi orkestru. Jis ne tik domėjosi vizualiaisiais menais, bet ir naujausiomis filosofijos idėjomis, iš jo sužinodavome tai, ko dar nebūdavo išversta į lietuvių kalbą, – prisimena Ž. Pečiulis. – S. Valiulis buvo unikali asmenybė. Jį nuolat galėjai sutikti kino filmų peržiūrose, fotografijų parodose. Jis buvo vienintelis žmogus, kuris šitiek metų nepavargo, nenustojo kas savaitę rašyti televizijos analizes. Iš tikrųjų dar labai sunku kalbėti, nes tik visai neseniai sužinojau apie jo mirtį.“

Instituto direktorius Ž. Pečiulis sakė nežinąs garsaus dėstytojo, kino kritiko mirties priežasties. Spėjama, kad tai buvo ilgos ligos pasekmė.

S. Valiulis gimė 1938 metais Pakruojo rajone. Vilniaus pedagoginiame universitete baigė lituanistiką. Jis priklausė Lietuvos žurnalistų sąjungai, Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybai, buvo Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komiteto, Kultūros ministerijos Kino ir fotografijos ekspertų komisijos, Kultūros ministerijos Kultūros ir meno tarybos narys.

Su žmona mokytoja užaugino keturis vaikus, sulaukė penkių anūkų.

2001 metais kino kritikas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu. Instituto direktorius Ž. Pečiulis tikino su S. Valiuliu bendravęs neseniai, vos prieš kelias savaites. Nors institute jis jau nebedirbo, jis sutiko parašyti keletą atsiliepimų apie žurnalistikos bakalauro studentų darbus.

„Man dabar sunku įsivaizduoti lietuvių kiną be S.Valiulio. Jis nuolat domėjosi, nuolat skatino jaunus žmones ir visada buvo labai geranoriškai nusiteikęs“, - BNS sakė kino kritikė.

„Visa tai, ką jis parašė, yra lietuvių kino, fotografijos istorijos metraštis“, - kalbėjo Ž.Pipinytė.

Kino, fotografijos ir televizijos kritiko Skirmanto Valiulio mirtis yra neatitaisoma netektis Lietuvos fotografijai, teigia Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis.

„Tai neatitaisoma netektis Lietuvos fotografijai. Tai buvo žmogus, kurio širdis degė fotografija ir kuris rūpinosi, puoselėjo ir linkėjo tik gero. Jis norėjo, kad visa tai, kas yra daroma, eitų į priekį, vystytųsi ir būtų žinoma ne tik Lietuvoje“, - BNS penktadienį teigė J.Staselis.

 

Lietuva neteko Skirmanto Valiulio

Skirmantas Valiulis
+2