Dėl spaudimo Plytnikas teisėsaugai apskundė penkis asmenis

Ž.Plytnikas (Ritos Ožič nuotrauka)
Ž.Plytnikas (Ritos Ožič nuotrauka)
  © „Lietuvos žinios“
BNS
2011-01-26 13:37

„Spaudimai buvo, galiu patvirtinti. Tačiau kol nebaigtas tyrimas, nieko negaliu atskleisti (...) Pavardžių ir partijų nenoriu įvardyti“, - trečiadienį per Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms skirstant bei panaudojant Europos Sąjungos paramą bei viešųjų pirkimų srityje tirti posėdį sakė Ž.Plytnikas.

Paklaustas, apie kokį skaičių asmenų kalbama, jis atsakė, kad apie penkis.

„Kiekvienas asmuo, kuris mėgins daryti įtaką Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojams, kiekvienas atvejis bus perduotas teisėsaugos institucijoms“, - trečiadienį žurnalistams sakė Ž.Plytnikas.

Anot jo, spaudimas prasidėjo vos jam tapus tarnybos vadovu, tačiau spaudimo pobūdžio pareigūnas nenorėjo atskleisti.

Apie patirtą spaudimą Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas buvo užsiminęs ir per susitikimą su Seimo pirmininke Irena Degutienė. Tuomet politikė žurnalistams sakė, kad apie neskaidriai vykdomus viešuosius pirkimus prabilusį tarnybos vadovą mėgino spausti ir valdančiųjų, ir opozicinių partijų atstovai.

Pernai gruodį žiniasklaida pranešė, kad Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas kreipėsi į Specialiąją tyrimų tarnybą (STT) dėl esą patiriamo politikų spaudimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.