Internetiniai sukčiai pinigus vilioja elektroniniu paštu

Paštas
Paštas
  © 123rf.com
Alfa.lt
2011-01-26 12:00

Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo bei neteisėto prisijungimo prie informacinių sistemų, sukčiavimų.

Tyrimo metu nustatyta, kad asmenys tam tikrame internetiniame tinklalapyje neteisėtai panaudojant perimtus slaptažodžius, prisijungia prie įvairių elektroninių pašto dėžučių vartotojų ir iš jų kontaktuose esančių asmenų, apsimetę tikruoju vartotoju, prašo paskolinti pinigų ir nurodo banko sąskaitą į kurią pervesti pinigus.

Draugai nesidomėdami, ar tikrai rašo jų pažįstamas, perveda pinigus į nurodytą banko sąskaitą. Tik vėliau, praėjus kažkiek laiko, nutaria pasiteirauti, kada jam grąžins pinigus. Tada ir paaiškėja, kad jį apgavo sukčius – draugas žinutės nesiuntė ir pinigų neprašė.

Policijos pareigūnai pataria žmonėms, gavusiems tokio turinio elektroninį laišką, neskubėti vykdyti rašančio prašymų ir nepervesti pinigų į nurodytą banko sąskaitą.

Pirmiausia patys paskambinkite draugui ir įsitinkinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba. Būtina, kad draugas, prie kurio pašto dėžutės buvo neteisėtai prisijungta, užfiksuotų IP adresą ir laiką kada tai įvyko. Be to, patartina kartą ar kelis kartus per metus keisti elektroninio pašto slaptažodį.