Taurelės mėgėjams – patrulių pasalos

Alkoholio matuoklis (Pauliaus Ugianskio nuotrauka)
Alkoholio matuoklis (Pauliaus Ugianskio nuotrauka)
© „Lietuvos žinios“

Nors oficiali statistika skelbia, kad Lietuvoje mažėja neblaivių vairuotojų ir dėl jų kaltės padaromų avarijų, policija ir toliau žada aktyvią taurelės mėgėjų „medžioklę“. Pareigūnų teigimu, krašte tebebus organizuojami reidai, per kuriuos atsitiktinai pasirinktiems vairuotojams teks pūsti į alkoholio matuoklį.

Praėjusį penktadienį Vilniaus mieste kelių patruliai tam tikrose vietose tikrino automobilininkų blaivumą. Pareigūnai sustabdė 157 mašinas ir iš eismo eliminavo vieną vairuotoją - jis prie vairo sėdėjo įkaušęs. Dar 10 neblaivių vairuotojų sostinės patruliai nustatė sausio viduryje, kai vykdė analogiškas priemones.

reklama

Vilniaus kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas LŽ sakė, kad tokie patikrinimai bus reguliariai rengiami visus metus. Tiesa, jų organizavimo tvarka, atsižvelgiant į sezoniškumą, keisis. „Žiemą patruliai labiau koncentruojasi į miestus. Per reidus jų teritorijose statomi vadinamieji mobilūs postai. Vairuotojų blaivumas paprastai tikrinamas pasirinktose vietose, o pats reidas trunka nuo 2 iki 4 valandų. Kiek kitaip būna vasarą. Tuomet daugiau dėmesio skiriama tiems keliams, kurie veda ežerų ar poilsiaviečių link“, - aiškino M.Putrimas.

Vilniaus kelių patrulių rinktinės vadas neabejoja, kad šie patikrinimai duoda rezultatų. Anot jo, tai rodo ir oficiali statistika, ir pareigūnų patirtis. „Per atsitiktinius patikrinimus taurelės mėgėjų sulaikoma mažiau, bet šiais metais, nors rezultatai ir geresni, tokių reidų bus ne vienas“, - pridūrė M.Putrimas.

Pernai Lietuvoje patruliams įkliuvo apie 13,6 tūkst. neblaivių vairuotojų. Tai daugiau kaip perpus mažiau nei 2007-aisiais. Praėjusiais metais, palyginti su 2009-aisiais, įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės sumažėjo daugiau kaip penktadaliu. Daugiausia avarijų, dėl kurių buvo kalti išgėrę vairuotojai, užregistruota rugsėjo, birželio ir gegužės mėnesiais - atitinkamai 33, 31 ir 29. Tarp apskričių, kuriose eismo įvykius sukėlė įkaušę automobilininkai, pernai pirmavo Vilniaus apskritis. Čia tokių atvejų užregistruota 50. Toliau rikiuojasi Kauno, Marijampolės, Šiaulių ir Panevėžio apskritys.

2010 metais policijos pareigūnai organizavo 24 respublikines prevencines priemones. Dauguma jų buvo skirtos transporto priemonių vairuotojų blaivumui nustatyti.