Rusija trukdo tirti, už kokius pinigus buvo pirktos „Snoro“ akcijos

Bankas Snoras
Bankas Snoras
  © Tomas Černiševas
ELTA
2011-01-12 10:02

Pasak portalo „Delfi“, apie šį tyrimą pareigūnai kalba itin nenoriai ir šykščiai. FNTT teatsakė, kad šiame ikiteisminiame tyrime tiriama fizinių asmenų galimai įvykdyta nusikalstama veika - pinigų plovimas.

Prokurorai buvo kiek kalbesni. Jie paaiškino, kad 2007-ųjų liepos 16 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas atliekamas FNTT Specialiųjų užduočių skyriuje siekiant nustatyti pinigų (apie 2,4 mln. eurų), gautų iš lengvatinių mokesčių zonose įsikūrusių bendrovių, kurie galimai buvo panaudoti banko „Snoras“ akcijoms įsigyti, kilmę.

Į klausimą, ar tiesa, jog įtariama, kad banko įstatinis kapitalas suformuotas iš neaiškios kilmės pinigų, Generalinė prokuratūra atsakė: „Ikiteisminiame tyrime įtarimai niekam nėra pareikšti, nes nėra surinkta duomenų, leidžiančių teigti apie nusikalstamą pinigų kilmę“.

Pareigūnai sako, kad ikiteisminio tyrimo terminas yra pratęstas iki 2011 m. sausio 30 d. Tyrimą planuojama užbaigti gavus atsakymą į teisinės pagalbos prašymą iš Rusijos. Bet, matyt, terminą vėl teks pratęsti.

Kontrolinį banko „Snoras” akcijų paketą valdo Rusijos verslininkas Vladimiras Antonovas, banko prezidentas Raimondas Baranauskas valdo 25 proc. akcijų. Banko akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Vilniaus biržoje.

„Snoro“ grupę sudaro kelios dešimtys įmonių, dirbančių banko, lizingo, nekilnojamojo turto, žiniasklaidos, vertybinių popierių, turto ir fondų valdymo srityse.