Rusijoje sprogus užsidegusiam lėktuvui žuvo trys žmonės

Užsidegė Tu-154 lėktuvas
Užsidegė Tu-154 lėktuvas
  © SCANPIX
BNS
2011-01-01 17:37

Šalies sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, dar 44 žmonės nukentėjo.

Iš viso lėktuve Tu-154 buvo 116 keleivių ir 9 įgulos nariai. Jis turėjo išskristi iš Surguto į Maskvą. Tačiau tuo metu, kai orlaivis buvo išvairuojamas į kilimo ir tūpimo taką, užsidegė jo variklis, o paskui sprogo vienas kuro bakų.

Lėktuve buvo populiarios dešimtajame dešimtmetyje popgrupės „Na-na“ nariai. Pasak vieno jų, mėgindami išsigelbėti žmonės „tiesiog lipo per galvas“.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovas Vladimiras Grebenikovas pranešė, kad ugnis pasirodė viename variklių, kai lėktuvas buvo išvairavimo aikštelėje. Gaisras sukėlė labai galingą sprogimą, kuris beveik sunaikino lėktuvą, o ugnis išplito dideliame plote.

Dauguma keleivių sugebėjo išlipti iš lėktuvo iki sprogimo.

Valstybinis aviacijos komitetas sudarė komisiją gaisro lėktuve priežastims ištirti.

Be to, sudaryta tarpžinybinė incidento tyrimo komisija, pranešė žurnalistams Transporto ministerijos vadovas Igoris Levitinas.

Dėl avarijos iškelta baudžiamoji byla.

Kaip pranešė transporto ministras, dabar nagrinėjamos visos versijos, nes specialistai kol kas nesupranta, kodėl įsiplieskė liepsna.

Sudegusio lėktuvo keleiviai jau atvyko į Maskvą kitu lėktuvu.

Rusijos ekspertai imasi tirti Surgute sudegusio lėktuvo juodąsias dėžes

Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) komisija sekmadienį pranešė, kad pradeda tirti Rusijos Vakarų Sibiro miesto Surguto oro uoste sudegusio lėktuvo savirašius prietaisus.

„Tarpvalstybinio aviacijos komiteto komisija, sudaryta ištirti įvykiui, susijusiam su oro bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvu, pradėjo darbą įvykio vietoje Surguto oro uoste. Lėktuvo parametrų ir garsų savirašiai prietaisai surasti. Komisija pradeda juos atidaryti“, - sakoma pranešime, išplatintame TAK tinklalapyje.

Specialistai taip pat apžiūri Tu-154 orlaivio dalis, visų pirma variklius, sudaro sprogimo išmėtytų lėktuvo nuolaužų schemą, pranešė TAK darbuotojai.

Per keleivinio lėktuvo Tu-154, kuriame buvo 135 žmonės, tarp jų 117 keleivių ir 18 įgulos narių, sprogimą ir gaisrą žuvo trys žmonės. Dar daugiau kaip 40 žmonių, tarp jų aštuoni įgulos nariai, nukentėjo.

Vienas orlaivio variklių užsidegė išvairuojant lėktuvą į kilimo ir tūpimo taką, o paskui liepsna persimetė į keleivių saloną.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Rusijoje sprogus užsidegusiam lėktuvui žuvo trys žmonės

Užsidegė Tu-154 lėktuvas