Lietuva padės Izraeliui patekti į ES

Andrius Kubilius Izraelyje
Andrius Kubilius Izraelyje
  © SCANPIX
Alfa.lt
2010-12-21 10:11

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius, kalbėdamas susitikime su diplomatais, pareiškė, kad galėtų „nors ir rytoj“ balsuoti už tai, kad Izraelis būtų priimtas į Europos Sąjungą, praneša cursorinfo.co.il.

„Aš pasirengęs už tokį sprendimą balsuoti nors ir rytoj, aš visiškai palaikau Izraelio stojimą į Europos Sąjungą, todėl atitinkamai ir balsuočiau“, – teigė A. Kubilius, atsakydamas į vieno forumo dalyvių klausimą, ką jis mano apie Izraelio ir Turkijos perspektyvas ES. Lietuvos premjeras sutiko, kad ir Turkija galėtų tapti ES nare.

Premjeras A. Kubilius savo kalbą pradėjo, pasakodamas, kokioje padėtyje atsidūrė Lietuva dėl pasaulinės ekonomikos krizės. Pasak A. Kubiliaus, šalies ekonomika susitraukė 15 proc. ir Lietuvai reikia bent dvejų metų, kad ji grįžtų į normalią būseną. „Jau šiandien mes dirbame ir stipriname ryšius su žydų verslininkais, tikiuosi, kad šie ryšiai tik stiprės“, – vylėsi A. Kubilius.

Kalbėdamas skaudžia Holokausto tema, A. Kubilius priminė, kad 2011 metai Lietuvoje paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.