Prezidentė – išsišokėlė? Nieko nauja...

Rūta Janutienė
Rūta Janutienė

Ne, mūsų Dalią reikia matuoti lietuvišku matu. Ją daug kas ir rinko, nes nujautė: „Išsišoks. Bus linksma“. Tiesa, iš pradžių buvo manyta, kad išsišoks asmeninio gyvenimo įdomybėmis. Pamenate? Per rinkimus ji pati kalbėjo, jog gali iškilti viešumon kažin kokie videoįrašai. O kai neišplaukė įrašai, tai paplovė politiką.

Taigi, jei Ekscelencija nuvylė „The Economist“ lūkesčius, tai jau tikrai nenuvylė savo rinkėjų ir artimojo rato žmonių. Nė žodeliu neužsiminusi apie savo planus rinkimų kampanijos kalbose, gavusi valdžią ji žaibiskai susipyko su 20 metų kantriai popintais draugais ir pradėjo ieškoti naujų. Treptelėjo kojele ir apsuko Lietuvos užsienio politikos laivę „Ivanui – durimis, o Barakui – „zadom“.

Mažai šaliai su kuria ir taip niekas neskuba draugauti tai – geras būdas priversti visus atkreipti į ją dėmesį. Juk žvelgian nuosaikaus vakariečio akimis - pykti, kelti viešus skandalus buvusiems draugams yra taip „necivilizuota“, savižudiška, bet...niam - „glamūriška“. Na, o vietiniams rinkėjams suicidinis elgesys išduoda saviškę. Juk ir lietuvių mylimiausia liaudies dainė – Orlova iš Visagino – bažnyčiose traukia apie tai, kaip ji persirėš venas. Lietuvius tai „veža“.

Beje, „The Economist“ išvardijo ne viską. D.Grybauskaitė ne tik nevažiavo gerti su Obama šampano ir negyrė jo už naują sutartį su Rusija. Ji pati pirma „rado“ Lietuvoje Al-Qaed‘os sąžinės kankinius. Antaviliuose, visai greta tos vietos, kur Zuokas laiko savo mamą.

Tas „atradimas“, įvyko anksčiau, nei spėjo paskui Prezidentės padurkus Seimo specialioji komisija. O tai, manyčiau, yra daug svarbesnis išsišokimas, nei neišgerta šampano taurė. Juk D. Grybauskaitė, demaskuodama „Antavilių kalėjimą“, kartu pasmerkė JAV už tai, kaip ji ginasi nuo teroristų, susprogdinusių du dangoraižius Niujorko centre kartu su keliais tūkstančiais žmonių.

Politologai, žinoma, mato tame „išsišokėliškame“ Prezidentės elgesyje racionalumą. Juk ji – buvusi eurokomisarė, todėl jai artimos „europietiškos vertybės“. Tos, kurios, žinia, labai saviškai interpretuoja Amerikos santykius su arabų pasauliu. Europiečiams negražu, kai su Ali Babomis, ketinančiais ar sprogdinančiais bombikes Vakarų miestuose, elgiamasi ne pagal Žmogaus teisių konvenciją, t.y., kai žemina jų pažiūras, deda ant galvų maišus. Fu.

(Išvertus į antivioletinę kalbą, draugauti su amerikiečiais būtų labai panašu į paramą D.Kedžiui. Na tuo, kuris Prezidentei pavaldžios Generalinės prokuratūros Kliunkų yra smerkiamas kaip žmogžudys, pasikėsinęs į krištolo tyrumo Ūsą. Juk negalima iškart šauti. Reikia įsjausti! O gal pedofilas vaikystėje patyrė skriaudą, kuri jį pavertė skriausti kitus?).

Patys europiečiai jau pamiršo, kaip tie patys necivilizuoti amerikiečiais saviškai nutraukė besįsiplieskiantį karą jų teritorijoje. Pamiršote ir jūs? Primenu. Buvusi Jugoslavija. Europiniai „žydri šalmai“ su Britų karalienės sargybos savitvarda mėnesių mėnesius stebėjo kaip ten buvę kaimynai skerdžia vieni kitų vaikus ir žmonas, kol atskrido „Fantomai“, ir stojo taika.

Senutė Europa tą jau pamiršo (žinia, senatvė ir jos palydovė demensija naikina operatyvinę atmintį), todėl ir vėl su visais linkusi tartis ir sugyventi. Su rusais, kurie ją įtakoja dujų distancinio valdymo pultu. Su musulmonais, sočioje Europoje pasirengusiais dirbti darbus, kuriais vokiečiai, prancūzai ar austrai bjaurisi.

Tai, kad Europos musulmonai, sparčiai daugindamiesi, kartoja Hunų žygdarbį, tik praliedami mažiau kraujo, - senstantiems europiečiams yra priimtinas invazijos (eutanazijos) stilius. Beje, Lietuva čia neketina toli atsilikti ir jau planuoja vietoje per brangios vietinės darbo jėgos (kur tai matyta – 640 „į rankas“), atsivežti jos iš Šri Lankos, Bangladešo ar Turkmėnijos.

Šiame sugyvenimo ir asimiliacijos su prigimtiniu priešininku kontekste kitas „the Economist“ iškeltas nusikaltimas - mūsų Ekspcelencijos flirtas su „paskutiniu Europos diktatoriumi“ Lukašenka – visiškai atitinka europines vertybes. Na ir kas, kad miškuose, kaip įtariama, pūva nužudytų opozicijos lyderių lavonai, - visvien draugystė su Lukašenka labai pragmatiška ir gudri taktika.

Taigi, D.Grybauskaitė išsišoko, bet liko „kontekste“. Kitas klausimas, kaip tai atitinka Lietuvos interesus. Juk mes Europos pastangomis jau netekome vienintelio nepriklausomo energijos šaltinio – atominės. Ar tokia išsišokėliška - Briuselio šakalo - politika pasiteisins? Paklauskite ko nors paprastesnio. Kol kas aišku, kad Amerika tai tikrai nedovanos. Pietų Korėja, senas ir ištikimas Amerikos draugas, jau skėlė „išsišokėlei“ antausį. Kalbos apie Medvedevą įtikina nebent Balsį. O iš tiesų tai - skaudžiausias savo pasekmėmis diplomatinis Lietuvos pralaimėjimo nuo euro neįvedimo laikų.

Šakalų išgyvenimo rodikliai yra geresni už liūtų tik tuomet, kai liūtų populiaciją naikina kokie nors Bosai.