Šiemet dvigubai daugiau Lietuvos moksleivių pasirinko studijas užsienyje

Lagaminai
Lagaminai
  © Audrius Bagdonas
Alfa.lt
2010-12-16 09:42

Lietuvoje sparčiai auga ne tik besidominčių galimybėmis, bet ir jau studijuojančių užsienyje skaičius. UCAS paskelbtais duomenimis, vien tik į Jungtinės Karalystės universitetus šiemet įstojo 1515 lietuvių (pernai – 891). Du trečdalius lietuvių, išvažiavusių studijuoti į Anglijos universitetus, konsultavo „Kalba.lt“ konsultantai.

„Kalba.lt“, norėdami suteikti visapusišką informaciją ir pagalbą norintiems studijuoti užsienyje, lapkričio pabaigoje organizavo parodą „Išsilavinimas ir karjera 2010”, kuri pirmą kartą vyko ne tik Vilniuje, bet ir Rygoje bei Taline. Vien tik Vilniuje per dvi dienas joje apsilankė virš 6000 žmonių iš visos Lietuvos.

Susidomėjimas studijomis užsienyje didžiulis, o išvažiuojančiųjų studijuoti skaičius kasmet auga. Tačiau moksleiviai susiduria su kita problema – prieš juos atsiveria didžiulė užsienio universitetų įvairovė, tad išsirinkti sau tinkamą yra atsakingas ir laiko reikalaujantis uždavinys. „Į mus neretai kreipiasi moksleiviai ir jaunimas, kurie net nežino, kokią specialybę norėtų studijuoti, tad tenka padėti ne tik pasirinkti geriausiai būsimo studento poreikius atitinkantį universitetą, bet ir apsispręsti dėl specialybės pasirinkimo“, – pasakoja „Kalba.lt“ generalinis direktorius Rytis Jurkėnas.

Studentus taip pat domina studijų finansavimo galimybės, gyvenimo sąlygos, kultūriniai šalies ypatumai ir daug kitų klausimų, į kuriuos atsakyti gali didžiulę patirtį turintys „Kalba.lt“ specialistai. Vis daugiau būsimų studentų su „Kalba.lt“ pagalba išvyksta studijuoti į Daniją ir Skandinavijos šalis ne tik dėl studijų kokybės, bet ir dėl ateities perspektyvų. „Rekomenduočiau visiems moksleiviams prieš priimant sprendimą, į kurį universitetą stoti, kuo detaliau išsiaiškinti savo galimybes bei sąlygas konkrečiame universitete. Šiuo metu „Kalba.lt“ specialistai visus, norinčius studijuoti užsienyje, konsultuoja nemokamai, tad moksleiviai turi puikią galimybę sužinoti atsakymus į iškilusius klausimus ir apsispręsti“, – sako R. Jurkėnas.

„Kalba.lt“ – oficialus registruotas UCAS (University and College Admission system) centras Lietuvoje. Daugiau nei 100 universitetų partnerė visame pasaulyje, teikianti konsultacijas dėl studijų savo partnerių ir kituose pasaulio universitetuose. 2009-2010 metais visi „Kalba.lt“ konsultuoti studentai gavo iš užsienio universitetų pasiūlymus studijuoti.