Lietuvos elektroninės prekybos asociacija žymės patikimas el. parduotuves

Internetas
Internetas
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2010-12-15 09:48

„Šiomis dienomis įvykdytos aferos, kai iš vartotojų buvo išvilioti pinigai prisidengus fiktyviomis el. parduotuvėmis, sudavė smūgį jaunai bręstančiai Lietuvos el. prekybos rinkai, – sakė Dainius Liulys, LEPRA prezidentas, UAB Pigu direktorius. – Atsakydami aferistams, ketiname nedelsdami išplėtoti rinkos savireguliacijos mechanizmus, kad sutrukdytume panašioms aferoms ar sumažintume jų mastą ateityje.“

LEPRA kviečia bendroves, vykdančias sąžininingą el. prekybos verslą, įsilieti į asociaciją ir aktyviai prisidėti kuriant bei puoselėjant etiško verslo tradicijas.

Pasak D. Liulio, per kelis mėnesius LEPRA ketina priimti sprendimus dėl asociacijai priklausančių el. parduotuvių ženklinimo. Tinklalapiams bus suteikiamas patikimumo statusas, kuris priklausys nuo pardavėjo patikimumo, garantijų užtikrinimo vartotojams, atsiskaitymo ir duomenų saugumo.

Šis el. parduotuvių žymėjimas vartotojams leis įvertinti el. parduotuvės patikimumą ir atitikimą pačių rinkos dalyvių išsikeltiems kriterijams. Asociacija savo tinklalapyje skelbs savireguliacijos reikalavimus vykdančių el. parduotuvių sąrašą.

Jurgis Gylys, LEPRA koordinatorius ir UAB IMK LT direktorius, teigia, kad pastarųjų dienų aferos savo mastu yra didžiausios iki šiol įvykdytos apgavystės el. prekybos rinkoje. Tačiau, jo teigimu, nesąžiningų veiksmų užfiksuojama nuolat.

„Iki šiol problemų vartotojams kelia kai kurių rinkos dalyvių pardavimas, kai el. parduotuvės siūlo prekes, kurių neturi. Pirkėjui, susimokėjusiam už prekę, vėliau pasiūloma „ištaisyti klaidą“ pakeičiant kuria nors kita preke iš siauro asortimento“, – sakė J. Gylys.

Kita jaunos rinkos liga – konkurentų prekių ženklų kopijavimas ir vartotojų klaidinimas. „Panašių į savo el. parduotuvę – tiek išvaizda, tiek interneto adresu – yra tekę matyti kiekvienai LEPRA narei. Todėl teiksime valdžios institucijoms siūlymus, kaip būtų galima geriau ginti vartotojų ir el. parduotuvių teises“, – sakė J. Gylys.