Čekuolis: japonai vėl nustebino

Algimantas Čekuolis
Algimantas Čekuolis
  © „Lietuvos žinios“
„Lietuvos žinios“
2010-12-05 16:14

Užeinu į vieną gydymo įstaigą Lietuvoje. Man sako: „Turime naują aparatą. Valo žmogaus organizmą.“ Klausiu: „Kokie nors nauji šepečiai? Ar stipri vandens srovė?“ - „Ne, - sako, - valo iš vidaus. Aktyvina ląsteles ir jas valo. Taip ir vadinasi - „Biodetox“.“ Paprašiau smulkiau paaiškinti. Pasirodė, viskas paprasta kaip šluotražio bakstelėjimas į lubas. Stebėtis galima tik vienu - kaip anksčiau tai niekam į galvą neatėjo.

Visi žinome - žmogaus organizmo pagrindinė dalis yra skysčiai. Jie sudaro apie 75 proc. kūno svorio, net ir didelę kaulų dalį. Esame kaip prisisunkęs vandens korėtos gumos meškiukas. Gyvenant mus užpildančiuose skysčiuose susikaupia teršalų: bakterijų ir virusų fragmentų, metalų, tarp jų ir sunkiųjų, įvairių nuodų. Įpratome prie jų, taip ir gyvename iš kartos į kartą milijonus metų.

Tačiau kiekvienas žmogus yra tarsi milijonai tarpusavyje sujungtų mikroskopinių akumuliatorių. Ląstelėse ir apie jas esančios žalingos arba nereikalingos medžiagos visos nežinia kodėl turi teigiamą krūvį. Tad ką padarė Tokijo išradėjai? Prie vieno to „akumuliatoriaus“ krašto - dešinės mūsų rankos - prijungė vieną kontaktą, prie kito krašto - kojų - kitą. Tiksliau, žmogus įstato savo nuogas pėdas į šilto vandens dubenį, ten įleidžiamas elektrodas, dėl geresnio kontakto įberiama sauja paprasčiausios valgomosios druskos. Tuomet per specialų generatorių ir per žmogų paleidžiama elektros srovė.

Klausant turbūt atrodo kaip elektros kėdė, kurioje žudomi pasmerktieji Amerikoje, bet tokia tik schema. Paciento kūnu leidžiama silpnutė srovė, vos pusantro volto, tai mažo kišeninio žibintuvėlio pajėgumas. Maždaug po penkių minučių, be jokio garso ar jausmo, iš pėdų pradeda sunktis į vandenį nelabai gražios spalvos... „kažkas“. Ta medžiaga dar neturi pavadinimo. Ji būna geltona, ruda, žalia, būna net juoda. Pirma eina vienos spalvos „kažkas“, paskui kitos. Prižiūrinti medicinos seselė gali pasakyti - štai valosi jūsų kepenys, o dabar inkstai, dabar plaučiai, ir taip toliau. Procesas trunka pusę valandos.

Kokia jo esmė? Elektros srovė pagauna mikroskopines teršalų arba griuvenų dalelytes ir per poras žmogaus pėdose jas išneša. Tai organizmo prausimas iš vidaus. Išgarinus vandenį to „kažko“ būna tik 30 gramų. Todėl išradėjai pataria procesą kartoti bent dešimt kartų, kas dieną arba kas antrą.

Išradėjai, žinoma, tvirtina, kad „Biodetox“ padeda nuo daugelio ligų ir stiprina imuninę sistemą. Atleiskite, bet aš nelabai tikiu. Mėginau pats kelis kartus. Nieko ypatingo. Išėjus jausmas truputį keistas - tarsi tau sparniukus uždėjo. Bet taip gali būti ir nuo įtaigos. Lauki, kad taip bus. Kiti pacientai, kai jų paklausiau, pripažino, kad nemiga ir galvos skausmai dingo po 2-3 seansų.

Toliau į mediciną nesigilinsiu, bet į tai, ką pasakoja pacientai, reikia pažiūrėti per gerą mikroskopą. „Biodetox“ aptarnaujančiųjų paklausiau, ar buvo, kad tai pakenktų? Pakuždėjo - buvo. Viena jauna moteris per procedūrą apalpo. Atbėgo gydytojai, atgaivino. Kas paaiškėjo? Moteris prieš keliolika metų buvo pakliuvusi į autoavariją, jai buvo pralaužta kaukolė, ir operuojant įstatyta nerūdijančio plieno plokštelė. Matyt, procedūra tą plokštelę suaktyvino.

Kitas epizodas pusiau juokingas. Buvo valomas jau brandžios moters organizmas. Viskas ėjosi gerai - vienos spalvos išskyros, paskui kitos, trečios. Jau išpilant skystį seselė suriko nusigandusi - pačiame nuosėdų dugne ji pamatė virpančias kirmėlytes. Apimta panikos pacientė irgi ėmė šaukti, atbėgo daktaras. Nuosėdas apžiūrėjo per didinamąjį stiklą. Vos įžiūrimos, beveik mikroskopinės „kirmėlytės“ ne tik judėjo, bet jungėsi į (!) rutuliukus, arba ištįsdavo į siūliuką ir trūkinėjo, dalijosi. Daktaras atpažino. Sako, čia gyvsidabris, tik drauge su kitomis medžiagomis. Bet iš kur žmogaus organizme gyvsidabris? Moteriškė medikus nuramino. Sako - aš 30 metų dirbau dantų gydytoja. Anksčiau dantis plombuojant plačiai buvo naudojamas gyvsidabris. Matyt, sako ji, garų teko ir man.

Tada paklausiau seselių - ar buvo atvejų, kad žmogaus vidus būtų visiškai švarus, be teršalų, be virusų, bakterijų ir grybelių griuvėsių, kad nebūtų jokių išskyrų? Prisiminė - buvo. Turėjusios pacientę švedę, šiek tiek vyresnę negu vidutinio amžiaus. Vanduo dubenyje beveik nepakeitė spalvos, tik vos vos parudavo. Susirūpinusios seselės patikrino įrangą - ne, viskas gerai. Pasirodo, švedė vegetarė nuo pat vaikystės nevalgo net kiaušinių ar žuvies. Niekada nerūkė ir negėrė alkoholio, gyvena kaime, kvėpuoja švariu oru. Bet toks atvejis buvo vienintelis.

Medicinos mokslų daktaras, profesorius Jurgis Brėdikis kelis kartus tokiu būdu valė savo kūną. Jis man pasakė: „Pėdose gausu porų. Elektrolizė irgi žinomas dalykas, tik reikia įrodyti, kiek ji yra naudinga. Japonų mokslininkų bandymai, su kuriais susipažinau ten būdamas, mane įtikina. Kada dariau tą procedūrą sau, mačiau, kad vanduo po kelių pirmų seansų šviesėja. Taip, elektrolitas elektrolizės metu truputį patamsėja ir kai jokios kojos ten neužmerktos, bet visai ne taip, daug mažiau. Ar gera savijauta po tos procedūros gali būti dėl įtaigos, dėl to, kad žmogus tikisi ir laukia pagerėjimo? Įtaiga irgi vertingas dalykas, gydyme ji visada vienaip ar kitaip pasireiškia. Bet vien nuo įtaigos kraujo sudėtis nepasikeis, ir vanduo nesikeis visomis vaivorykštės spalvomis, kaip jis keičiasi per šią procedūrą.“

Nežinau, gal tai laikinas dalykas, kuris bus užmirštas po kelių metų, o gal nauja priemonė žmogui padėti, ir ta šaka išaugs į didelį, savarankišką medicinos medį. Mano pareiga papasakoti apie tai, kas nauja, įdomu ir gali būti naudinga. Be to, turime dar vieną progą pasidžiaugti, kad pasaulyje laisvė užima vis didesnius plotus. Japonai atrado prieš penketą metų - o lietuviai jau naudojasi.