Politiko jausmai virto erotinėmis eilėmis

Anykščių tarybos narį Ž.Smalską kūrybai įkvepia moterys
Anykščių tarybos narį Ž.Smalską kūrybai įkvepia moterys
  © „Lietuvos žinios“

„Vėl sapnuoju Tavo strėnas, taip kvepi tik Tu ir šienas, lyg vasaros sirupas aitriai, dar nepasibaigus kaitrai. Slysti lyg žolė rasota, petingas išves iš proto“, - atvirauja Anykščių taryboje dirbantis „tvarkietis“ Ž.Smalskas neseniai išleistoje poezijos knygelėje „Tau, mieloji“.

Pasitelkęs žinomą reklaminę frazę knygos autorius tvirtina, kad ji „subalansuota moterims, bet tinka ir vyrams“. Anot politiko, didžiausios jo poezijos gerbėjos - tikrų jausmų išsiilgusios dailiosios lyties atstovės. Ž.Smalskas LŽ tikino, kad per kūrybos vakarą Svėdasuose moterys jo eilių klausėsi netekusios žado. „Net buvau suabejojęs, ar jos nemiega atmerktomis akimis“, - sakė autorius.

LŽ paklaustas apie erotiką, Ž.Smalskas ją vadino elementariu dalyku, pateiktu poetine forma. „Kiekvienas turime užsibrėžęs ribą, iki kurios galime atsiverti, kalbėti apie intymumą“, - aiškino Anykščių politikas. Jis pabrėžė nebijantis atskleisti jausmų.

„Prieš leisdamas knygą rankraščius parodžiau daugybei išsilavinusių, skonį, supratimą apie poeziją turinčių moterų. Jos padėjo man atrinkti eilėraščius, kuriuos ir sudėjau į knygą. Kai knyga išvydo dienos šviesą, tapau giriamas ir vyrų“, - tikino Ž.Smalskas.

„Tau, mieloji“ - jau antra jo knyga. Pirmoji, išleista prieš dešimtmetį, taip pat prisodrinta erotikos, bet dabar pačiam autoriui atrodanti naivoka ir vaikiška. „Kai stovi ties 50-mečio slenksčiu, daug ką pradedi vertinti kitaip“, - teigė jis.

Ž.Smalskas - ne tik politikas, bet ir architektas bei kaimo turizmo sodybos šeimininkas. Gyvenimas jam buvo skyręs tris sutuoktines, su kuriomis teko išsiskirti ir kurios jam padovanojo tris vaikus. Ž.Smalskas džiaugėsi su vaikais išlaikęs kuo nuoširdžiausius santykius. Vyriškis prisipažino esąs turtingas žmogus: „Materialiai aš - vidutiniokas, tačiau „dūšioj“ tikrai esu turtingas ir gyvenime jaučiuosi gerai.“ Jis neslėpė, kad poetinės kančios jam yra svetimos. Trejos skyrybos ir išgyvenimai po jų, galėję palaužti kūrybinę sielą ir galias, anot anykštėno, jo nepaveikė. Moterimis jis nenusivylė. Ž.Smalską nuvylė vyrai, ypač politikai, kurie esą daro viską, kad sumenkintų savo konkurentus.