Berniukas iš Rusijos vardu BOCh RVF 26062002

Vaikas
Vaikas
  © 123rf.com
Alfa.lt
2010-11-06 06:00

Berniuko tėvai vis nenuleidžia rankų ir siekia, kad vardas būtų įregistruotas.

Teisininkė Tatyana Ushakova sako: „Ši byla jau yra peržiūrėta kelių teisinių agentūrų ir teismų. Visi jie vienbalsiai atmetė teisę užregistruoti tokį berniuko vardą. Taip siekiama apginti berniuko teises. Berniuko tėvai turi suvokti, kad jų sūnui bus sunku gyventi turint tokį vardą, o ne galvoti apie savo asmenines ambicijas.“

T. Ushakova sako, kad Rusijoje nėra įstatymo, draudžiančio vaikui suteikti keistą vardą. Vaiko tėvai net kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą Strasbūre, tačiau ten ieškinys buvo atmestas. Rusijoje 2008 m. buvo užregistruoti tokie vardai kaip – Šiaurė, Delfinas, Vėjas, Mėnulis. 2005 m. užregistruoti vardai – Salotos Lapas, Aviacijos Dispečeris, Rusija, Privatizacija, Kietas, Viagra, Herojus.

Šis teisinis ginčas primena panašų vykusį Naujojoje Zelandijoje, kur valstybės institucijos atsisakė registruoti devynerių metų mergaitės vardą „Talula daro hula iš Havajų“. Tuomet teisėjas Robas Murfittas sakė, kad tėvų nuomonė čia nereiškia nieko, o toks vardas tyčiojasi iš vaiko, daro jį socialiai pažeidžiamu ir suluošintu. R. Murfittas taip pat pateikė kelis vardus, kurie nebuvo įregistruoti – Sekso Vaisius, Keenanui Sekasi, Žuvis ir Traškučiai. Tačiau tokie vardai kaip Smurtas ir Autobuso Numeris 16 Garažas, buvo įregistruoti.