Vietoje dviratininkų šalmų – oro pagalvės

Vietoje dviratininkų šalmų – oro pagalvės
Vietoje dviratininkų šalmų – oro pagalvės
ekstremalas.lt
2010-11-02 20:31

Šalmų nemėgstantiems dėvėti dviratininkams sukurta alternatyva - apykaklė su įmontuota oro pagalve.

Švedijos pramonės dizaino studentai įmantriąja apykaklę „Hvvding“ projektavo daugiau kaip šešerius metus ir tikisi, kad savo paskirtimi ji nė kiek nenusileis įprastiems šalmams. Naujasis išradimas avarijos metu apsaugos dviratininkų galvas nuo smūgių. Vos tik dviratininkui susidūrus su kliūtimi, per 0,1 sek. automatiškai pradės pūstis oro pagalvė, kuri nuo smūgiu apsaugos dviratininko galvą ir kaklą.

Pasak dizainerės Annos Haupt, naujosios oro pagalvės Šiaurės Europos ir Jungtinės Karalystės parduotuves pasiekti turėtų kitų metų pavasarį. Jų kaina sieks apie 260 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų. Neatmetama mintis, kad vos naujoji preke pasieks parduotuvių lentynas, rinkoje pasirodys ir pigesnių alternatyvų.

Dviratininkams skirta apykaklė veikia labai paprastai. Joje yra įmontuotas sensorius, kuris užfiksuoja stipresnius smūgius ir automatiškai ima pūsti oro pagalve. Helio dujomis pripildytas cilindriukas pučiamas itin stipria srove, tad prieš dviratininkui nukrentant ant žemės jis jau būna pilnai prisipūtęs.

Kuriant „Hvvding“ buvo surengta gausybė bandymų su manekenais ir tikrais dviratininkais, kad išsiaiškinti, kaip geriausiai galėtų gaubtuvas apjuosti galva ir ja apsaugoti.

Dizaineriu teigimu, apykakle galima įvilkti į skirtingus audinius, todėl dviratininkai galės lengviau ją prisiderinti prie įprastos kasdienes aprangos. Pati apykakle pagaminta iš nailono, todėl krentant ant žemės ji apsaugotu nuo nubrozdinimų ir įbrėžimų.

reklama

„Tiek aš, tiek mano kolega yra aistringi dviratininkai, bet mums nepatinka Švedijos įstatymas, reikalaujantis visiems dviratininkams dėvėti šalmus. Dažniausiai jie nemėgstami dėl savo išvaizdos ir to, kad po dėvėjimo susivelia plaukai“, - teigė A. Haupt.

Išradimo autoriai guodėsi, kad tokie įstatymai priimti ne tik Švedijoje, bet ir kitose šalyse, tokiose kaip Didžioji Britanija: „Norėjome sukurti žmonėms tai, kas važiuojant dviračiu juos apsaugotų ir tuo pačiu gerai atrodytų“.

Kuriant naująją apykaklę, buvo atsižvelgta ir i dviratininku pageidavimus, kurie apklausu metu galėjo išsakyti savo norus ar pasiūlymus.

Įmantrioje apykaklėje įmontuotos oro pagalvės išsiskleidžia net nuo staigaus stabdymo ar bandymo išvengti susidūrimo.

Nors naujovės visuomet daugelį džiugina, jos dar turės įrodyti savo efektyvumą ir praktiškumą. Kol kas dar nėra ištirta ar naujosios apykaklės geresnės už įprastus šalmus.