Vilniaus vaikams – pagalba išvengti skaudžių emigracijos padarinių

Lagaminai
Lagaminai
  © Audrius Bagdonas
Alfa.lt
2010-11-02 16:32

Spalio-gruodžio mėnesiais Vilniuje vyksta projektas skirtas vaikams, kurių tėvai gyvena užsienyje ar ketina išvykti. Projekte dalyvaujantiems vaikams vyksta šokio ir judesio terapijos užsiėmimai, kuriais siekiama sumažinti vaikų patiriamo streso lygį. Tėvams, kurie ketina išvykti iš Lietuvos, organizuojami seminarai, kurių metu bus padedama jiems geriau suprasti, kas vyksta su jų vaikais išvykstant bei kaip išvengti skaudžių išvykimo padarinių.

Iš viso bus surengti 25 užsiėmimai vaikams ir 4 seminarai tėvams. Šokio ir judesio terapijos užsiėmimuose turės galimybę dalyvauti 60 Vilniaus miesto vaikų, seminaruose – 60 tėvų ir mamų. „Vaikai, kurių tėvai yra emigravę, patiria tokio paties stiprumo traumą, kaip tėvams išsiskyrus, todėl jiems reikia pagalbos. Toks ir yra projekto tikslas – sumažinti vaikų psichikos, emocinių, elgesio problemų atsiradimo riziką ateityje. Su tėvais aptarsime, kaip išlaikyti ryšį su vaiku, kad jis patirtų kuo mažesnę traumą“ – teigia viešosios įstaigos „GEBU“, įgyvendinančios projektą, vadovas P. Gaubas.

Projektas iš dalies finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų lėšų. Viešosios įstaigos „GEBU“ komanda džiaugiasi, kad savivaldybė pastebėjo, kokia aktuali yra ši tema, kokia svarbi pagalba ir palaikė projektą. Didžiulį palaikymą projektui išreiškė ir Valstybės vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. „Apmaudu, kad projektas vyksta ne visoje Lietuvoje“ – apgailestavo šios tarnybos direktoriaus pavaduotoja, atsakinga už vaikų išvykimą į kitas valstybes, S. Bronušienė.

Statistikos departamento duomenis 2009 metais savo išvykimą gyventi svetur deklaravo 18 788 Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 18 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tyrimo duomenimis kas antras emigrantas turi vaikų, tačiau tik pusė iš jų išvyksta kartu su vaikais. Darbo ir socialinio instituto atliktas tyrimas atskleidė, kad 16 proc. išvykusių tėvų vaikų reikalinga skubi pagalba ir net 23 proc. vaikų sumažėjo mokymosi pažangumas. Psichologai teigia, kad skaudžios traumos išvykus tėvams pasekmės bus jaučiamos visą gyvenimą.