„Estonian Air“ pradeda skraidyti tarp Vilniaus ir Stokholmo (papildyta)

Estonian Air
Estonian Air
  © Fotodiena.lt

Kol kas Vilniaus oro uoste bus laikomas vienas „Estonian Air“ „Boeing“ lėktuvas. Į Stokholmą estų oro linijos iš sostinės skraidys šešis kartus per savaitę. Bilietų kaina – nuo 286 Lt į vieną pusę.

Ankstesnį maršrutą Talinas–Vilnius–Amsterdamas estų oro linijos sutrumpino iki Vilnius–Amsterdamas. Į šį miestą iš Vilniaus lėktuvas skris šešis kartus per savaitę.

Nuo gruodžio 18 d. šeštadienais bus vykdomi skrydžiai į Milano Malpensos oro uostą.

Bilietų kainos į Milaną į vieną pusę iš Vilniaus prasideda nuo 352 Lt (102 EUR), įskaitant visus mokesčius.

Skrendantiems ekonomine klase nemokamai leidžiama pasiimti 20 kg registruoto bagažo, verslo klase ir paslankia ekonomine klase – 30 kg.

Šiuo metu estų oro linijos nuomoja penkis „Boeing“ ir du „Saab“ 340 lėktuvus.

Apie ateitį – miglotai

„Estonian Air“ prezidentas ir generalinis direktorius Andrusas Aljansas nenorėjo detalizuoti kompanijos ateities planų Vilniaus oro uoste. Jis sako, kad kompanijos vadovybė pirmiau gerai suplanuoja veiksmus, juos vykdo ir tik tuomet apie tai skelbia.

Kita vertus, „Estonian Air“ viceprezidentas komercijai Rauno Parrasas prasitarė, kad kompanija galvotų apie skrydžių geografijos plėtrą, tarp jų ir į skrydžius į Londoną. Ateityje ketinama Vilniaus oro uoste laikyti 2–3 lėktuvus.

„Estonian Air“ viceprezidentas pabrėžė, kad kompanija skelbia galutines bilietų kainas, įskaitant visus mokesčius.

Dar pavasarį Estijos vyriausybei priklausė 34 proc. „Estonian Air“ akcijų, liūto dalį – 49 proc. – valdė Skandinavijos oro linijos SAS, o likę 19 proc. akcijų buvo investicinio banko „Cresco“ nuosavybė.

Vykdydama savo strateginius planus SAS pardavė dalį savo turėtų 49 proc. „Estonian Air“ akcijų Estijos vyriausybei. Kai sandoris bus įvykdytas, 90 proc. estų nacionalinių oro linijų akcijų valdys Estijos vyriausybė ir 10 proc. – SAS.

Estijos vyriausybė išleido apie 205 mln. Švedijos kronų (daugiau nei 74 mln. litų) naujai akcijų emisijai, o SAS konvertavo apie 20 mln. Švedijos kronų (apie 7,3 mln. litų) paskolų sumos į naujos emisijos paprastąsias akcijas. Išpirkus naujos emisijos akcijas, Estijos vyriausybei priklauso 90 proc., o SAS – 10 proc. „Estonian Air“ akcijų. SAS taip pat išlieka apie 70 mln. Švedijos kronų (daugiau nei 25 mln. litų) vertės paskolų kreditore, kurių grąžinimo terminas – 2014 m.

„Estonian Air“ turi galimybę išpirkti SAS likusią akcijų dalį, o SAS turi galimybę parduoti savo dalį tikrąja rinkos verte po ketverių metų.

SAS žada ir toliau tęsti bendradarbiavimą su „Estonian Air“.