Naktį linijoje Jurbarkas–Sovetskas buvo išjungta elektra

Laidai
Laidai
  © Martynas Pasiliauskas
Alfa.lt
2010-10-26 11:07

Šeštadienio naktį montuojant antrąją Jurbarkas–Sovetskas elektros liniją Bitėnų skirstyklos projekte septynioms valandoms buvo išjungtas elektros energijos tiekimas pirmąja 330 kV Jurbarkas–Sovetskas linija. Dėl sėkmingų darbų elektros tiekimas buvo išjungtas trumpiau nei planuota.

Šį sudėtingiausią Bitėnų skirstyklos statybų etapo darbą naktį nuo 1 val. iki 8 val. ryto įgyvendino 20 darbuotojų.

Pasienyje su Kaliningrado sritimi vykdomas Bitėnų elektros skirstyklos statybas planuojama baigti iki 2010 m. pabaigos. Pastačius skirstyklą, Vakarų Lietuvos vartotojai elektrą gaus mūsų šalyje esančiais elektros įrenginiais. Iki šiol elektros linijos ties Bitėnais iš Lietuvos driekėsi į Kaliningrado sritį, o iš ten – į Lietuvą.

Anot energetikos ministro Arvydo Sekmoko, į savarankišką sistemą Lietuvos tinklus sujungsiantis Bitėnų skirstyklos projektas užtikrins Lietuvos energetinės sistemos nepriklausomybę nuo bet kokių elektros tiekimo veiksnių Kalingrado srityje.

Stiprinant vidinį elektros tinklą be Bitėnų skirstyklos dar statoma Klaipėdos–Telšių elektros perdavimo linija bei rekonstruojamos Alytaus, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos pastotės.