Kubilius: Vyriausybė naujų mokesčių neinicijuos

A. Kubilius
A. Kubilius
  © Robertas Riabovas
Alfa.lt
2010-10-25 13:38

Premjeras Andrius Kubilius įsitikinęs, kad 2011 metų problemas galima spręsti ir be nekilnojamojo turto (NT) mokesčio ar „žaliojo“ mokesčio, kuriuos įvesti siūlė Tarptautinis valiutos fondas (TVF). A. Kubilius LTV laidoje „Savaitė“ pareiškė, kad Vyriausybė naujų mokesčių neinicijuos.

„Dabar mes neplanuojame ir manome, kad galime 2011 metų problemas spręsti be šitų mokesčių, nors galbūt Seime kils pasiūlymų, kai dabar nuskambėjo, kiek yra turtingų, daug nuosavybės turinčių žmonių“, – sakė premjeras.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė po pirmadienį vykusio susitikimo su TVF atstovais teigė, kad „dabar visų pirma Vyriausybė turi politinę pareigą išnaudoti visas pastangas padidinti pajamas ne mokesčių didinimo būdu ir tik tokiu atveju, jei to nepavyktų padaryti, svarstyti kitas priemones“.

A. Kubilius taip pat tikina, kad nebus skubama kelti minimalios algos 100 litų ar net 200 litų, nors šią savaitę tokie jo sukurtos darbo grupės pasiūlymai bus svarstomi.

Pasak premjero, iš tikrųjų kyla klausimas, ką daryti, kadangi pašalpos „tapo labai konkurencingos minimalaus atlyginimo atžvilgiu“, ir Vyriausybė mato tą pašalpų eilutę labai smarkiai išaugusią.

„Iš tikrųjų galime išsiugdyti, kaip čia pavadinti, tokią socialinę ligą, socialinę bėdą, kad žmonės pripras prie pašalpų ir nebenorės eiti dirbti. Ir čia ne tai, kad pinigų kainuoja valstybei arba kitiems mokesčių mokėtojams, bet yra blogai su pačiais žmonėmis, tai jau seniai yra mokslininkų pastebėta. Bet šioje vietoje aš nenorėčiau skubėti daryti išvadų, ar minimalią algą kelti, ar daryti ką nors kitką“, – sakė premjeras LTV laidai „Savaitė“.

Ministras pirmininkas teigia, kad tos pačios darbo grupės pasiūlyme yra ir kitų dalykų, pvz., suteikti pašalpų mokėjime daugiau galių pačioms savivaldybėms, taip pat siūloma, kad daugiau galių turėtų bendruomenės, kuriose gyvena tie žmonės.