Kandidatą į Kauno apygardos prokuratūros vadovus komisija turi atrinkti iki spalio pabaigos

Kęstutis Betingis, R. Gečiūnaitės nuotr.
Kęstutis Betingis, R. Gečiūnaitės nuotr.
  © Rita Gečiūnaitė
BNS
2010-10-18 20:16

Vadovauti Kauno apygardos prokuratūrai dokumentus rugsėjo pabaigoje buvo pateikę šeši kandidatai. Vėliau savo kandidatūrą atsiėmus Generalinės prokuratūros prokurorui Ugniui Vyčinui, pretendentai liko penki.

Eiti Kauno apygardos prokuratūros vadovo pareigas pretenduoja Kauno apygardos prokuroras Rolandas Mackevičius, Kauno miesto apylinkės prokurorai Marius Kuzminovas ir Virginijus Mizaras, Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir Klaipėdos rajono prokuroras Donatas Lengvinas.

Septynių asmenų komisija spalio 8-ąją vertino šių pretendentų duomenis jiems patiems nedalyvaujant, o į spalio 12-osios posėdį buvo pakviesti ir kandidatai, BNS pranešė generalinio prokuroro patarėja Vilma Budėnienė.

Anot jos, komisijos pokalbis su posėdyje pasirodžiusiais 5 kandidatais truko 5 valandas.

Komisija šiuo metu sprendžia, analizuoja duomenis apie kandidatuojančius prokurorus, jų dalykines ir asmenines savybes, veiklą, darbo rezultatus.

Savo išvadą ir siūlymą apie tinkamiausius kandidatus generaliniam prokurorui komisija turi pateikti iki spalio 30-osios - per mėnesį nuo komisijos sudarymo datos.

Kandidatų sąrašas sudaromas pagal pretendentų tinkamumą užimti laisvas prokuroro pareigas. Pirmuoju numeriu įrašomas prokuroras, surinkęs per pirmąjį ir antrąjį atrankos etapą didžiausią vertinimo balų vidurkių sumą.

Jis bus siūlomas generaliniam prokurorui, kuris priims galutinį sprendimą. Anot Generalinės prokuratūros atstovės, kandidatų sąrašas yra rekomendacinio pobūdžio.

Prokuratūros įstatymas numato, kad tokias pareigas eiti gali asmuo, turintis ne mažesnį kaip penkerių metų tarnybos prokuroru ar darbo teisėju stažą, arba asmuo, kuris turėdamas teisės krypties socialinių mokslų daktaro ar habilituoto daktaro laipsnį ne mažiau kaip penkerius metus yra dirbęs teisinį pedagoginį darbą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.