Grybauskaitė kritikuoja Vyriausybės siūlymą didinti išlaidas biudžete

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
  © Robertas Riabovas
BNS
2010-10-16 13:30

„Tai, kad biudžetas dar sunkmečio laikotarpiu rodo didesnes išlaidas, nėra gerai - reiškia, nėra rimtų pastangų ieškoti vidinių rezervų“, - žurnalistams Kaune sakė prezidentė.

D.Grybauskaitė teigė, kad iš valstybės turto reikėtų surinkti daugiau lėšų, nei planuoja Vyriausybė, tačiau pasveikino pastangas „ištraukti“ daugiau pinigų iš šešėlinės ekonomikos.

Vyriausybės teigimu, išlaidos biudžete beveik milijardu litų didėja dėl ankstesnių valstybės įsiskolinimų, daugiau skiriamų lėšų socialinėms išmokoms ir Europos Sąjungos remiamiems projektams kofinansuoti.

Kita vertus, pagal Ministrų kabineto patvirtintą projektą, dėl kurio dar balsuos Seimas, biudžeto fiskalinis deficitas turėtų mažėti dėl planuojamų didesnių įplaukų, ypač tikintis, kad vaisių duos pastangos kovoti su šešėline ekonomika ir kontrabanda.

Vyriausybė rudenį paskelbė ambicingus planus reformuoti valstybės turto valdymą, tačiau praktinis šio projekto įgyvendinimas įstrigo. Siūlymas turto valdymą patikėti vienam holdingui „Visuomis“ sulaukė kritikos kaip iki galo neparuošta ir lietuviškai aplinkai nepritaikyta iniciatyva.

Finansų ministerijos duomenimis, kitąmet dėl efektyvesnio miškų ūkio valdymo planuojama gauti 70 mln. litų daugiau pajamų nei planuojama šiemet. Iš valstybinės žemės pardavimo planuojama į biudžetą gauti 50 mln. litų daugiau.

Parengtame biudžeto projekte iš valstybinių įmonių dividendų 2011 metais numatyta gauti 33,6 mln. litų pajamų.

Prezidentė sakė, kad numatomas tik „simbolinis įnašas“ iš valstybės turto demonstruoja valdžios bejėgiškumą.

„Vėl matau, kad iš valstybės turto, valstybinių įmonių yra tik simbolinis įnašas. Tai yra blogai, tai reiškia, kad vėl eilinį kartą iš karto, a priori sutinkama, kad su valstybės turtu nemokėsime dirbti ir kad jis neatneš naudos. Tai nėra labai geri požymiai naujame biudžete“, - šeštadienį sakė prezidentė, Kaune dalyvavusi tradicinėje derliaus šventėje.

BNS paklausta apie kitus galimus rezervus, prezidentė sakė, kad papildomų lėšų, kaip ir tvirtina Vyriausybė, Lietuva turėtų ieškoti šešėlinėje ekonomikoje ir kovodama su kontrabanda.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.