Alytaus mero skundai – vaiką partrenkusio teisėjo rankose

Česlovas Daugėla, Alytaus naujienų nuotr.
Česlovas Daugėla, Alytaus naujienų nuotr.

Kaip naujienų portalui Alfa.lt pranešė Kauno apygardos teismo atstovė, korupcija įtariamo Alytaus mero Česlovo Daugėlos skundus dėl jo suėmimo ir nušalinimo nuo pareigų turėtų nagrinėti Kauno apygardos teismo teisėjas Valdas Vitunskas. Šis teisėjas dar vasario mėnesį automobiliu partrenkė nereguliuojama pėsčiųjų perėja ėjusį aštuonmetį. Tyrimas dėl šio įvykio vyksta iki šiol.

Šių metų vasario mėnesį Kauno apygardos teismo teisėjo V. Vitunsko vairuotas automobilis apie 13 valandą laikinojoje sostinėje partrenkė nereguliuojama pėsčiųjų perėja einantį mažametį. Vaikas dėl galvos traumos ir raktikaulio lūžio buvo paguldytas į ligoninę.

Tiria jau septynis mėnesius

Tyrimas dėl šio įvykio tęsiasi iki šiol. Jo detalės tiriamos jau septynis mėnesius. Iš pradžių jį tyrė kauniečiai, vėliau, po tuometinio Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio kreipimosi į Generalinę prokuratūrą ir nusišalinimo nuo šio tyrimo, jis buvo perduotas vilniečiams. Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo specialisto viešiesiems ryšiams Gintauto Stalnionio, šią savaitę bus atliekami papildomi tyrimo veiksmai ir kreiptasi į teismą dėl papildomos techninės ekspertizės skyrimo.

Ar tyrimas taip ilgai vyksta todėl, kad yra susijęs su teisėju? Gali būti, kad tai sutapimas, bet praktika rodo, kad ikiteisminiai tyrimai, susiję su politikais ar teisėjais, dažnai vyksta ilgiau. Teigiama, kad taip yra todėl, kad, norint pareikšti įtarimus teisėjui ar Seimo nariui, pirmiausia reikia prašyti, kad parlamentas panaikintų imunitetą, o tam reikia turėti svarių argumentų.

Komentuoti nepanoro

„Skambinkite į prokuratūrą, – pasiūlė teisėjas V. Vitunskas, paklaustas, kaip vyksta ikiteisminis tyrimas dėl eismo įvykio, kuriame jis partrenkė vaiką. – Tyrimas vyksta, aš nežinau rezultatų, kodėl aš turėčiau komentuoti?“ – naujienų portalui Alfa.lt sakė teisėjas.

Beje, teisėjas buvo nekalbus ir vasarį, tuoj po įvykio. Tuomet jis sakė: „Man šis įvykis labai nemalonus. Vairuoju gana seniai, tačiau niekada nėra nieko panašaus buvę. Vaikas netikėtai išbėgo į gatvę. Bandžiau stabdyti automobilį, tačiau vis tiek automobilio šonu užkliudžiau nepilnametį. Šiuo metu tiriamos įvykio aplinkybės.“

Draugavo su Furmanavičiumi

Alfa.lt šaltinių teigimu, Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas V. Vitunskas palaikė draugiškus ryšius su nušautu teisėju Jonu Furmanavičiumi. Šis teisėjas buvo rastas nušautas prie savo namų Kaune ir buvo minėtas kaip vienas galimų įtariamųjų skandalingoje Kauno pedofilijos byloje.

V. Vitunskas dalyvauja nagrinėjant buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano, kurio buvęs visuomeninis padėjėjas Andrius Ūsas buvo įtariamasis garsiojoje pedofilijos byloje, bylą. Buvęs Seimo pirmininkas V. Muntianas kaltinamas pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir savo faktine įtaka organizavęs neteisėtus buvusio Kauno apskrities viršininko pavaduotojo Virginijaus Vizbaro veiksmus.

Nagrinės Daugėlos skundus

Kaip naujienų portalą Alfa.lt informavo Kauno apygardos teismo vyriausioji specialistė Jūratė Dabašinskienė, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sulaikyto Alytaus mero Č. Daugėlos skundus dėl jo suėmimo ir nušalinimo nuo pareigų „turėtų nagrinėti teisėjas V. Vitunskas“.

Kaip jau pranešta, piktnaudžiavimu tarnyba, didelės vertės valstybės turto iššvaistymu ir dokumentų klastojimu įtariamas Alytaus meras Č. Daugėla apskundė Kauno miesto apylinkės teismo sprendimus suimti jį 15 parų ir trims mėnesiams nušalinti nuo pareigų.

Kaip naujienų portalui Alfa.lt sakė Č. Daugėlos advokatas Jonas Kairevičius, skundų motyvų negalima nurodyti, tačiau galima pasakyti, kad skundžiamasi dėl prieštaravimų tarp procesinių sprendimų. „Galbūt buvo panaudotos perteklinės priemonės. Jeigu suimtas, gal tada nereikia nušalinti“, – svarstė advokatas.

Paklaustas, ar prokurorai tiria tik Alytaus stadiono rekonstrukcijos istoriją, ar tyrimas praplėstas, Č. Daugėlos advokatas sakė, kad „tai priklauso nuo prokurorų“. Esą įstatymas leidžia ikiteisminį tyrimą praplėsti arba siaurinti.

Painiava su advokatais

Žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų, kad Č. Daugėlai atstovauja ir buvęs teisingumo ministras, advokatas Vytautas Markevičius. Č. Daugėlos advokatas J. Kairevičius teigė, kad apie tai nieko nežino.

Advokatų profesinės bendrijos „Markevičius. Gerasičkinas ir partneriai“ atstovė naujienų portalui Alfa.lt sakė, kad šiuo metu V. Markevičius atostogauja ir yra išvykęs iš Lietuvos. Patikslinti, ar šios bendrijos advokatai neatstovauja kitiems įtariamiesiems šioje korupcijos byloje, atstovė negalėjo.