Seime vėl skaičiuojami portfeliai

A. Čaplikas
A. Čaplikas
  © „Lietuvos žinios“

Po 12 narių turinčios Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos) ir Liberalų sąjūdžio frakcijos per savaitę ketina susitarti, kaip perstumdyti joms priklausančias komitetų bei komisijų vadovų kėdes.

Ne savo - atiduok

Rugsėjo pabaigoje „bendro gyvenimo“ pradžią deklaravę liberalcentristai ir „prisikėliečiai“ apsižiūrėjo likę be komisijų bei parlamentinių delegacijų vadovų postų. Liberalcentristų gretas palikus Arminui Lydekai, Jungtinė frakcija prarado ir komiteto pirmininko kėdę, ja „praturtėjo“ Liberalų sąjūdis. Perimti Žmogaus teisių komiteto, kuriam tebevadovauja „migrantas“ A.Lydeka, pirmininko postą Jungtinė frakcija neatsisakytų. Ji taip pat norėtų atgauti Jaunimo reikalų ir sporto komisijos vadovo kėdę, kurią prarado, kai buvęs kolega liberalcentristas Žilvinas Šilgalis pasitraukė į Mišrią Seimo narių grupę.

„Senas geras principas teigia: ne savo - atiduok. Koalicijoje turi dominuoti teisingumas. Norime tik savo, tikrai ne daugiau“, - sakė Jungtinės frakcijos seniūnas Algis Čaplikas. Juk Žmogaus teisių komitetui vadovaujantis A.Lydeka, jo nuomone, tikrai nėra geriausias pirmininkas. „Esant tiek problemų, rezonansinių istorijų, liūdna negirdėti komiteto balso“, - sakė seniūnas.

Panašiai A.Čaplikas vertino ir jaunimo bei sporto klausimus kuruojančios komisijos vadovo darbą. Pasak jo, jei šis sugebėtų ne tik „prie lėktuvo trapo pastovėti“, bet ir padarytų ką nors gero sportui, būtų puiku. „Žinoma, jei kolegos užsispirtų kaip ožiai, didinti įtampos nenorėtume. Tačiau kartoju - svetimą reikėtų grąžinti“, - pabrėžė A.Čaplikas.

Nenori spręsti problemų

„Norėtųsi, kad viskas vyktų draugiškai. Turiu įtarimų, kad dalytis nieko nereikia, nes viskas yra subalansuota. Nebent ambicijos prasiveržtų“, - LŽ teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas. Šiuo metu tiek ši, tiek Jungtinė frakcija turi po keturis komitetų pirmininkų ir jų pavaduotojų postus. Tačiau liberalai vadovauja dviem parlamentinėms delegacijoms ir dviem komisijoms (turi pirmininko ir pavaduotojo postus). Jungtinė frakcija šiuo požiūriu nuskriausta. „Apmaudu, kad dėl pokyčių, kurie vyksta jų frakcijoje, turime prisiimti problemų sprendimą“, - prisipažino E.Tamašauskas. Jo nuomone, trintis sumažėtų, jei viena Jungtinės frakcijos sudedamųjų dalių - „prisikėliečiai“ - po pernykščių skyrybų su dabartiniais „krikščionimis“ atgautų teisėtai jiems priklausančią dalį. Krikščionių partijos frakcija perėjo dirbti į opoziciją, todėl šiuo metu turima Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko kėdė jai nepriklauso. „Pirmininkas yra geras, todėl iki šiol nieko nedarėme“, - sakė Vytauto Kurpuveso vadovaujamame komitete dirbantis E.Tamašauskas.

Trauktis neketina

A.Lydeka, paklaustas, ar dėl šventos ramybės neketina laisva valia palikti komiteto pirmininko vietos, teigė nesuprantąs, kodėl turėtų taip elgtis. „Principas „myliu nemyliu“ niekuo nepagrįstas, tegul man nurodo bent vieną priežastį ar argumentą, kodėl turėčiau trauktis“, - sakė jis. Anot politiko, Jungtinei frakcijai priklauso ir anksčiau „prisikėliečiams“ pagal koalicijos susitarimą skirta Seimo pirmininko kėdė, kurios kietumą išbandė Arūnas Valinskas. „Logiškiau būtų, kad jie mėgintų susigrąžinti šią poziciją“, - sakė A.Lydeka. Jis pats teigė dirbsiąs ten, kur deleguos Seimas, esą „ne antpečiai yra svarbu“.