Krizių valdymo komitetas: atsakomybė dėl padėties Ukmergėje teks savivaldybei

A. Kubilius
A. Kubilius
  © Robertas Riabovas
Alfa.lt
2010-10-06 12:41

Ukmergės rajono politikai ir valdžia įsivėlė į gausybę teisinių ginčų su verslininkais dėl šilumos ūkio valdymo šiame regione.

Dėl skirtingai suprantamų teismų nutarčių savivaldybei bei verslininkams nesutariant, kas turi tiekti šilumą Ukmergėje, rajone rugsėjo 28 dieną paskelbta ekstremali padėtis.

Kainų komisija antradienį sustabdė buvusios šilumos ūkio nuomininkės „Miesto energijos“ licenciją, kol rajone bus atšaukta ekstremali padėtis, kurią ir sukėlė neatsakingi rajono vadovų veiksmai.

Šilumą ir karštą vandenį Ukmergės ir jos rajono gyventojai gauna. Ukmergės valdžios sprendimu oficialiai jie šildymo sezoną pradėjo pirmieji Lietuvoje. Jokios ekstremalios situacijos šiandien nėra, tačiau į posėdį iškviestas Ukmergės meras Algirdas Kopūstas sakė neketinąs atšaukti ekstremalios padėties. Jokių logiškų argumentų meras A. Kopūstas komisijos nariams nesugebėjo pateikti, be pasakymo, kad jie „ketina sulaukti teismo sprendimo“. Beje, šiuo metu įvairiuose teismuose sprendimų laukia net 14 bylų, susijusių su absurdiška situacija Ukmergės šilumos ūkyje.

Krizių valdymo komiteto nariai informavo Ukmergės merą, kad centrinė valdžia neprisiima atsakomybės dėl Ukmergės savivaldybės sukeltų problemų.

Krizių valdymo komiteto nariai vieningai nutarė, kad, tokią sudėtingą situaciją pati sukėlusi Ukmergės rajono savivaldybė, pati privalo ją taisyti. Dėl galimų teisinių ginčų už Investicijų apsaugos įstatymo nuostatų pažeidimus, už galimus verslininkų ieškinius bei turtines pretenzijas tiek Lietuvos teismuose, ties tarptautiniame Arbitražo teisme privalės susimokėti patys Ukmergės rajono politikai iš savo biudžeto, t. y. Ukmergės rajono gyventojai mokės už savo vietos politikų abejotinus sprendimus. Specialistų vertinimu, tai būtų sumos nuo keliolikos iki keleto dešimčių milijonų litų.

Premjeras ir kiti komisijos nariai dar kartą paprašė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) atidžiai ir nuosekliai išnagrinėti šilumos ir karšto vandens kainų pagrįstumą Ukmergės rajone. Šios komisijos vadovė Diana Korsakaitė teigė neabejojanti, kad šilumos kaina Ukmergėje yra teisingai nustatyta, geriausiu atveju ji gali sumažėti viena šimtąja cento dalimi, tačiau patikino komisijos narius, kad jie atliks pakartotiną kruopščią kainų analizę.