Vilniuje varžėsi gražiausios katės

Nuotr. Aurelijos Staskevičienės
Nuotr. Aurelijos Staskevičienės
bone.lt
2010-10-03 20:35

Spalio 2-3 d. „Gedimino 9“ penktame aukšte karaliavo katės – Lietuvos felinologų draugija „Bubastė“ čia surengė Tarptautinę kačių parodą (FIF‘e).

Daugiausia buvo mūsų krašto kačių – net 133. Taip pat dalyvavo kačių mylėtojai su savo augintinėmis iš Latvijos (40), Lenkijos (22), Estijos (28), Suomijos (3), Baltarusijos ir Ispanijos.

Į klausimą, kokių kačių veislių į Tarptautinę kačių parodą buvo registruota daugiausiai, Lietuvos felinologų draugijos prezidentė, tarptautinė kačių teisėja Jurgita Gustaitienė atsakė, kad ir parodoje, ir apskritai šiuo metu Lietuvoje labai populiarūs Meino meškėnai ir britų trumpaplaukės katės. „Maždaug dešimtmetį vienos iš populiariausių – britų trumpaplaukės katės, nurungusios anksčiau tokias populiarias buvusias persų ir egzotų kates. Šioje parodoje dalyvauja 55 britų trumpaplaukės, tačiau jas „vejasi“ Meino meškėnai (53 dalyviai)“,– sakė prezidentė.

Prezidentė atkreipė dėmesį, kad parodoje galima pamatyti ir retų veislių kačių: Seišelių trumpaplaukių, Amerikos riestaausių, Abisinijos kačių, Devono reksų.

Į parodą, pasak parodos organizacinio komiteto pirmininkės Daivos Bielskienės, užsiregistravo 230 dalyvių, bet šis skaičius nelaikytinas galutiniu, kadangi bus pristatomos ir kačių vados. „Maždaug mėnesį užtruko parodos parengiamieji darbai. Dalyviai, kaip įprasta, registravosi elektroniniu būdu, taip sutaupydami ir savo, ir organizatorių laiką“,– teigė D. Bielskienė.

Kačių parodose visada vyrauja geros emocijos, jauki atmosfera. Kitaip ir negalėtų būti, juk katės tokios meilios ir žaismingos. Maloniai nusiteikę bendrauti ir jų šeimininkai.

Nors šiek tiek pavargusios, bet gera nuotaika spinduliavo ir parodos stiuardės, pasipuošusios žaismingomis kailinėmis ausytėmis.

„Katiniškas“ ausytes parodoje dirbusioms merginoms pasiuvo šiaulietė moksleivė Gabrielė Gramavičiūtė. Užkalbinta mergina neslėpė savo meilės katėms, pasigyrė namuose turinti ir Amerikos riestaausę, ir egzotę, ir Meino meškėną.

Stiuardų pareiga kačių parodoje – padėti dalyviams ir teisėjams, laiku iškviesti dalyvius į ekspertizę. Tarptautinėje kačių parodoje ekspertizę atliko net šešių tarptautinių kačių teisėjų komanda: E.Wieland Schilla ir A.Wittich iš Šveicarijos, A.Kneifel iš Vokietijos, Y. Roca-Folch ir R.Lubrano iš Prancūzijos bei S.Ojaniemi iš Suomijos.

Vieniems sekėsi geriau, kitiems ne taip gerai. Ir tai suprantama, juk katės, skirtingai nei šunys, jautriau reaguoja į ilgas keliones, naują aplinką.

„Pasirodėme šauniai, teisėjas labai gyrė Biancos kailiuką“,– po ekspertizės šypsojosi šiaulietė Karina Višniauskaitė, kurios išveisti persų kačiukai BO Peep Europos mitas ir Bianca Europos mitas laukė vakaro – teisėjas abu augintinius nominavo į Best in Show.

Pačių gražiausių kačių rinkimų, atlikę ekspertizę, laukė Meino meškėnų veisėjai (veislynas Amber sun) palangiškiai Audra ir Saulius Laukaičiai. Prieš penkerius metus dukros sudominti Meino meškėnais, Laukaičiai dabar nemažai savo laisvalaikio skiria katėms. „Tai tik hobis, tačiau širdžiai mieliausias hobis“,– šypsojosi anksčiau tik šunims prioritetą teikęs S.Navikas.

Į parodą šie palangiškiai atsivežė 3 kates. Pirmąją parodos dieną teisėjas iš Prancūzijos jų augintinę, vos 4 mėn. Sulaukusią Meino meškėnų mažylę SUMMERLP ALESHANEE, įsigytą Vokietijoje, įvertino labai puikiai. Teisėjo nuomone, ši katytė buvo gražiausia iš visų gyvūnų, kuriuos pirmąją parodos dieną jam teko vertinti.

Vilniuje varžėsi gražiausios katės

Nuotr. Aurelijos Staskevičienės
+6