Naujam „airBaltic“ terminalui Rygoje pasiūlyti 125 projektai

Oro uostas
Oro uostas
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2010-09-30 10:04

„Rygos oro uosto galimybės priimti ir aptarnauti keleivius yra išsemtos, todėl naujo terminalo reikia kuo skubiau. Jau daug metų buvo kalbėta apie įvairias naujojo terminalo koncepcijas, o šių metų pradžioje Latvijos vyriausybė terminalo projektą patikėjo „airBaltic“. Mes organizuojame tarptautinį architektūros projektų konkursą, kad Ryga ir Latvija turėtų išties funkcionalų terminalą, kuris būtų ir naujas reprezentacinis objektas, tarnaujantis kaip šalies vizitinė kortelė“, – sakė „airBaltic“ prezidentas ir vykdomasis direktorius Bertoltas Flickas.

Šiuo tarptautiniu konkursu siekiama pakviesti architektus sukurti inovatyvius architektūrinius ir funkcinius naujojo terminalo sprendimus. Koncepcija, laimėjusi pirmąjį atrankos etapą, toliau patektų į antrąjį etapą, kuriame būtų vertinama galimybė ją pritaikyti terminalo kompleksui sukurti. Architektai kviečiami kurti koncepcijas terminalui, kuris per metus galėtų priimti apie 7–8 milijonus keleivių (vėliau ir 14 mln.). Šis terminalas bus pastatytas numatytoje laisvoje vietoje prie Rygos oro uosto. Ketinimą dalyvauti procese išreiškė architektai iš 70 šalių.

Komisija, kurią sudaro tarptautiniu mastu pripažįstami profesionalai, vietos aukštus postus užimantys asmenys ir „airBaltic“ vadovybė, architektūrines dizaino koncepcijas vertins iki spalio vidurio. Komisijai priklauso britų architektas Marcusas Lee, kuris suprojektavo penktąjį Hitrou oro uosto terminalą ir pelnė Stirlingo apdovanojimą už Madrido oro uosto projektą. Prie jo prisidėjo airių inžinierius Dervilla Mitchellas, kuris taip pat dirbo kuriant penktąjį Hitrou terminalą, švedų architektas Ake Bejne – buvęs Švedų architektų asociacijos pirmininkas, Dace Putniņa – architektūros kompanijos „KUBS“ įkūrėjas ir bendrasavininkis, Jānis Dripe – Rygos miesto vyriausiasis architektas ir „airBaltic“ prezidentas B. Flickas.

„airBaltic“ paskelbtam konkursui vadovauja viena didžiausių pasaulyje inžinerijos kompanijų „Ove Arup and Partners“ iš savo biurų Londone.