Pagonių angelas užbūrė publiką

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.
Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.
  © „Lietuvos žinios“

Rudens ir pavasario lygiadieniams skirti koncertai nuo kitų atlikėjos ir grupės „Skylė“ pasirodymų skiriasi pakylėta, nepaprastoje erdvėje sklandančia nuotaika. Pagoniškai datai paminėti kolektyvas pasirinko krikščionišką erdvę ir nesuklydo. Jau ketvirtą sykį įsitikino, kad ši vieta ypatinga, puikiai deranti jų dainoms. Unikalaus balso Aistė, pasipuošusi balta ilga suknele, buvo lyg neatskiriama bažnyčios dalis, tarsi angelas.

Atlikėja kaskart keitė drabužius, bet visuomet atrodė pritrenkiamai, o ką jau kalbėti apie jos artistiškumą, šokius, kuklų, bet nuoširdų bendravimą su publika. Bilietai į grupės koncertą buvo išpirkti dar prieš renginį, nors kainavo nemažai (nuo 48 iki 63 litų). Vėliau skirstydamiesi žiūrovai šnabždėjosi, jog pasirodymas buvo vertas kiekvieno išleisto lito. Kita vertus, eidamas į Aistės koncertą iš anksto žinai, kad nei jos, nei drauge muzikuojančiųjų profesionalumu neteks nusivilti.

Kai kurie žiūrovai prisipažino ne pirmą sykį klausęsi lygiadienio koncerto. Nors atlikėjai metų metus dainuoja tas pačias dainas, jos kaskart nustebina netikėtu skambesiu. Ne veltui ir šįkart atrodė, kad Aistės balsas netilps po bažnyčios skliautais ir ištrūks pro suskilusias sienas. Todėl nuolat kirbėjo mintis, jog tai – nepakartojama.

Per koncertą buvo atlikta daug gerai pažįstamų grupės „Skylė“ dainų, tokių kaip „Baltas brolis“, „Lukiškių pieva“, „Užupio himnas“, „Eliziejaus laukai“, „Geležinės rūtos“, „60“ ir kitų. Kaskart pasitikdami lygiadienius muzikantai stengiasi parengti klausytojams naujų kūrinių, kad programa būtų įvairesnė. Šįsyk grupė, laukdama savo albumo „Broliai“ pristatymo sostinėje gruodžio 3 dieną, neištvėrė ir pasidalijo keliais jo kūriniais: „Stelmužė“, „Klajūnė“, „Aštuoni karžygiai“... Šias dainas taip pat jau galima įtraukti į „Skylės“ hitų sąrašą, nes žiūrovai jas pasitiko ir palydėjo gausiais aplodismentais.

Nuoširdžiai ir atvirai nusiteikusi publika tą vakarą mėgavosi: sulaikiusi kvapą žavėjosi kiekviena melodija, atidžiai klausėsi žodžių, kartais, regis, baiminosi net pajudėti, kad neišsklaidytų po bažnyčios skliautais tvyrojusios kone magiškos nuotaikos. Tačiau vos tik muzikantai nutildavo, bažnyčioje nuvilnydavo plojimų ir pasitenkinimo šūksnių banga.

Šventinę vakaro atmosferą profesionaliai padėjo kurti puikūs apšvietimo specialistai. Muzikantai maudėsi žolės žalumoje, karališkoje violetinėje, skaisčiai raudonoje, saulėlydžio spalvų gamose.

Beveik dvi valandas trukęs koncertas visiškai neprailgo. Priešingai, pagarbiai atsistoję žiūrovai gausiais plojimais iškvietė muzikantus atgal į sceną. Tačiau publikai neužteko bisui padovanotų „Jūržolių šokio“ bei „Jūratės ir Kastyčio meilės dueto“. Pastarasis kūrinys nuteikė ypač romantiškai, nes Aistė jį atliko drauge su grupės muzikantu, savo vyru Roku Radzevičiumi. Sužavėti dueto žiūrovai iškvietė Aistę antro biso. Atlikėja a cappella dainavo „Strazdą“, savo legendinį kūrinį, kurį 1999 metais pristatė per tarptautinį „Eurovizijos“ dainų konkursą. Tąsyk daina užsieniečiams nepaliko įspūdžio, bet lietuviai iki šiol ja žavisi.

Pagonių angelas užbūrė publiką

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.
+7