Latvijos premjeras grasina nušalinti verslą Lietuvoje planuojantį Flicką (papildyta)

Bertolt Flick
Bertolt Flick
BNS
2010-09-21 14:43

„Ponui Flickui teks rinktis, kur tęsti darbą“, - spaudos konferencijoje antradienį pareiškė Latvijos vyriausybės vadovas, kuriai priklauso kontrolinis „airBaltic“ akcijų paketas.

V.Dombrovskio žodžiais, B.Flickui gali būti keblu vadovauti iškart dviem konkuruojančioms skrydžių bendrovėms.

Susierzinimo dėl „Baltijas aviacijas sistemas“ planų Lietuvoje neslėpė ir Latvijos susisiekimo ministras Kasparas Gerhardas, žiniasklaidos atstovams pareiškęs, jog B.Flicko poelgis „bus kruopščiai įvertintas“ po savaitės numatytame naujosios „airBaltic“ tarybos posėdyje.

Savo ruožtu ekonomikos ministras Artis Kamparas sakė, esą jam nesuprantami skrydžių bendrovės „airBaltic“ vienos akcininkių ketinimai Lietuvoje steigti oro bendrovę.

„Visa tai labai keista. Man nesuprantamas pono Flicko aktyvumas Lietuvoje. Visai neseniai Latvijos vyriausybė į „airBaltic“ investavo 14 mln. latų. Be to, mes aktyviai svarstome, kaip padidinti šios įmonės veiklos efektyvumą, o matant B.Flicko lobizmą asmeninei naudai, kyla labai daug klausimų“, - Latvijos valstybinės televizijos eteryje sakė ekonomikos ministras.

„Pokalbis su juo bus labai rimtas, sunkus ir ilgas. Tai, kas dabar vyksta su „airBaltic“, manęs ne visiškai tenkina“, - pridūrė A.Kamparas.

„airBaltic“ dabar yra lyderė Baltijos valstybėse. Tai sveikintina, kaip ir tai, kad B.Flicko, kaip agresyvaus vadovo, veikla duoda rezultatų. Tačiau atstovauju valstybei ir privalau ginti jos interesus“, - sakė ministras.

Prieš kelis mėnesius kilo aršus konfliktas tarp „airBaltic“ ir valstybės valdomo Rygos oro uosto, pasiekęs „apsimėtymo“ ieškiniais lygį, į kurį buvo įtraukta ir Latvijos konkurencijos taryba.

Milijoninį ieškinį pateikusi „airBaltic“ kaltino Rygos oro uostą diskriminacija dėl panaikintų nuolaidų, jas ir toliau taikant konkurentei - Airijos pigių skrydžių bendrovei „Ryanair“.

Savo ruožtu Rygos oro uostas buvo iškėlęs ne ką mažiau solidų ieškinį „airBaltic“ dėl per šiuos metus susikaupusios skrydžių bendrovės skolos.

Praėjusio mėnesio viduryje Rygos oro uostas ir „airBaltic“ pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl ginčo nutraukimo ir tolesnio bendradarbiavimo.

Tačiau dar ne viskas - prieš mėnesį kai kurie Latvijos ministrų kabineto nariai viešai suirzo, kai buvo viešai prabilta apie tai, kad „airBaltic“ prekės ženklą pernai gruodį už beveik 10 mln. latų įsigijo pa pati „Baltijas aviacijas sistemas“.

Kaip jau buvo skelbta, B.Flicko įmonės „Baltijas aviacijas sistemas“ (angl. „Baltic Aviation System“) Lietuvoje steigiama oro bendrovė sieks pritraukti ne tik užsienio, bet ir Lietuvos investuotojų. Apie ketinimus jau nuo kitų metų balandžio pradėti pirmuosius skrydžius iš Vilniaus pirmadienį pranešė būsimos įmonės atstovai.

Naujoji oro bendrovė tikisi iki 2015 metų pasiūlyti apie 28 tiesioginius maršrutus iš Vilniaus oro uosto, kuriame bazuotų savo lėktuvus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.