Kitais metais Lietuvoje veiklą pradės nauja oro bendrovė

Lėktuvas
Lėktuvas
  © „Lietuvos žinios“

2011 metų pavasarį Lietuvoje veiklą pradės nauja oro bendrovė, kurios savininkai – „Baltijas aviacijas sistemas“ valdantys Kristianas Kirchheineris ir Bertoltas Flickas. Apie tai spaudos konferencijoje pirmadienį paskelbė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis bei šios idėjos autoriai. Kol kas naujos bendrovės pavadinimas laikomas paslaptyje iki ateinančių metų sausio mėn.

Nuo ateinančių metų ši bendrovė organizuos tiesioginius skrydžius į Dubliną, Londoną, Briuselį, Romą, Stambulą, Maskvą, Paryžių, Miuncheną, Atėnus, Varšuvą, Maljorką, Antaliją ir kt. 2012 m. prisidės skrydžiai į Oslo, Stokholmą, Helsinkį, Kopenhagą, Berlyną, Gdanską, Kijevą, Sankt Peterburgą, Budapeštą. Iki 2015 m. planuojama vykdyti skrydžius ir į kitus Europos miestus.

B. Flicko, kuris taip pat yra bendrovės „airBaltic“ prezidentas ir akcininkas, teigimu, Lietuva – didelė rinka, kuri yra nepakankamai aptarnaujama, tad nauja oro linija geriau išpildytų šalies gyventojų poreikius.

K. Kirchheineris tvirtina, kad nauja aviakompanija bus naujosios kartos oro bendrovė, tačiau skrydžių kainos nebus itin aukštos ar labai žemos.

„Aštuoniasdešimtaisiais bei devyniasdešimtaisiais turėjome tradicines avialinijas – tvirtas, bet brangiai kainuojančias. Dešimtajame dešimtmetyje atėjo pigių oro bendrovių metas, kurioms trūko lankstumo bei papildomų paslaugų“, – teigė verslininkas.

Pasak jo, aviakompanija suteiks galimybę pasirinkti ir mokėti tik už tas paslaugas, kurias žmonės pasirinks „a la carte“.

„Skrydis, maistas, verslo klasės laukiamasis, taksi paslaugos, viešbutis, automobilių nuoma. Jūs tiesiog pasirinksite, ko jums reikia, o mes šias paslaugas jums suteiksime“, – sakė K. Kirchheineris.

Naujosios avialinijos bus skirtos verslo žmonėms, taip pat ir turistams. Pasak oro bendrovės savininkų, klientams bus siūloma daugiau lankstumo, tad keliautojai galės internetu rinktis ir mokėti už tas paslaugas, kurias gaus.

Veiklos pradžioje oro bendrovė skrydžius vykdys trimis „Boeing 737“ lėktuvais, tačiau plėtros plane numatoma lėktuvų skaičių iki 2015 m. didinti.

Pradinės bendrovės investicijos sudarys 1 mln. eurų (3,5 mln. litų), o vėliau bus padidintos iki 20 mln. eurų (69 mln. litų).