VEKS fejerverkų byloje FNTT laukia atsakymų iš Vengrijos ir Vokietijos

Naujamečiai fejerverkai sudrebino įskilusią Katedrą
Naujamečiai fejerverkai sudrebino įskilusią Katedrą
BNS
2010-09-16 14:53

Ketvirtadienį Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdyje dalyvavęs FNTT direktoriaus pavaduotojas Alvydas Packevičius teigė, kad „dėl naujametinių fejerverkų atliekamas intensyvus tyrimas“.

„Lietuvoje visi veiksmai atlikti. Laukiame teisinės pagalbos atsakymų iš Vengrijos ir Vokietijos“, - sakė jis.

Pareigūnas taip pat pranešė, kad šioje byloje įtarimai pateikti buvusiam Kultūros ministerijos sekretoriui Juozui Širvinskui.

Kiek iš viso yra įtariamųjų ir kokie įtarimai pateikti buvusiam Kultūros ministerijos valdininkui, neatskleidžiama.

VEKS finansinį auditą atlikusi Valstybės kontrolė (VK) pernai surinktą medžiagą perdavė Generalinei prokuratūrai. Auditoriai įžvelgė galimo turto pasisavinimo ir turto iššvaistymo požymių.

Bene daugiausia abejonių auditoriams sukėlė būtent Naujųjų metų šventimo Kultūros sostinės atidarymo renginiai.

Už Katedros aikštėje surengtų garsų ir šviesų šventę viešoji įstaiga VEKS sumokėjo apie 2 mln. litų: pusę milijono teko Lietuvos organizatoriams, 1,4 mln. litų - prodiuseriui iš Vokietijos.

Valstybės kontrolės ataskaitoje teigiama, kad projekto rengėjai iš pradžių tvirtino, jog renginys kainuos 745,5 tūkst. litų, bet po gero pusmečio kaina pakilo iki 1,4 mln. litų, o galiausiai - beveik iki 2 mln. litų.

„VšĮ „Vilnius - Europos sostinė 2009“, pasirinkdama vieną atidarymo renginių, įgyvendinamų kartu su šviesų architektu Gertu Hoffu, neorganizavo viešųjų pirkimų, o rėmėsi įstaigos ekspertų nuomone“, - tvirtino kontrolieriai.

Nagrinėdami valstybės lėšų panaudojimą, auditoriai tvirtino tegavę darbų sąmatą. Kadangi Kultūros ministerija auditoriams nepateikė jokių apskaitos dokumentų 1,4 mln. litų išlaidoms pagrįsti, Valstybės kontrolė kreipėsi į viešąją įstaigą „Effectus Eventus“, drauge su vokiečiais įgyvendinusią naujametį projektą.

Auditoriai skundėsi, kad nežinoma, kiek renginiui buvo pateikta fejerverkų ir pirotechnikos medžiagų, kokia nuomota šviesų technika, kiek ir kokių darbininkų samdyta darbams atlikti. Darbų atlikimo aktai nesurašyti.

„Įvertinę projekto įvykdymo ataskaitą, nustatėme, kad už tuos pačius darbus buvo mokama Lietuvos ir Vokietijos darbininkams, mokėta už sutartyje nenumatytus darbus arba didesnės sumos, nei numatyta sutartyje“, - teigta Valstybės kontrolės ataskaitoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.