„Spindulys ietis“ pervers Baltąjį tiltą

Skulptūros „Spindulys ietis“ montažas
Skulptūros „Spindulys ietis“ montažas
Alfa.lt
2010-09-14 16:51

„Gedimino šventės“ metu, rugsėjo 17 d., 14 val. ant Baltojo tilto bus pristatoma projekto „Vilniaus ženklai“ ketvirtoji skulptūra „Spindulys ietis“. Renginyje dalyvaus Lietuvos kariuomenės orkestras (vad. kapitonas Egidijus Ališauskas).

Beveik 20 m. aukščio nerūdijančio plieno skulptūra, montuojama prie Baltojo tilto, simbolizuoja išsiveržimą, tautos atgimimą, narsą siekiant Nepriklausomybės ir nuolatinę kovą dėl jos.

Kaip ir kitos projekto skulptūros („Karališkasis obuolys“ po Žirmūnų, „Grandinė“ po Žaliuoju ir „Laivas pusmėnulis“ po Žvėryno tiltais, pakabintos birželio mėn.), taip ir ši interpretuoja universalius senųjų Vilniaus spaudinių simbolius. XVII a. Vilniaus emblemose ietis – Kristaus kario (Miles Christianus) septintasis ginklas, šv.arkangelo Mykolo ir šv. Jurgio, vieno Lietuvos globėjų, atributai, vaizduojantys pergalę ir narsą.

Per Vilniaus istorinį kultūrinį paveldą skulptūros-ženklai kviečia pažvelgti į miesto erdves su moderniomis skulptūrinėmis formomis, prisiminti ir permąstyti savo miesto, valstybės istoriją.

Projektas „Vilniaus ženklai“ yra Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio paminėjimo bei Gedimino šventės renginių dalis.

Projekto idėjos ir skulptūrų autorius Kunotas Vildžiūnas, bendraautorius – Martynas Lukošius.

Projekto skulptūrų įvykdymas VšĮ „Vilniaus Jeruzalės meno centras“

„Spindulys ietis“ pervers Baltąjį tiltą

Skulptūros „Spindulys ietis“ montažas
+3