Lenkija siūlo suaktyvinti „Veimaro trikampio“ šalių bendradarbiavimą

Bronislawas Komorowskis
Bronislawas Komorowskis
  © SCANPIX
BNS
2010-09-03 20:17

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis), rugsėjo 3 dieną su vizitu besilankantis Vokietijoje, pasiūlė Angelai Merkel suaktyvinti vadinamojo „Veimaro trikampio“ - prancūzų, vokiečių ir lenkų - bendradarbiavimą, tai, anot lenta.ru, praneša Vokietijos dienraštis „Tagesspiegel“.

Tarpvyriausybinis konsultacinis forumas „Veimaro trikampis“, kuriam priklauso Vokietija, Prancūzija ir Lenkija, buvo sukurtas 1991 metų vokiečių diplomatų iniciatyva. Tuo metu šis forumas turėjo skatinti Lenkijos stojimo į ES ir NATO procesą ir plėtoti bendrą europinę integraciją.

„Veimaro trikampis“ reiškė ne vien užsienio reikalų ministrų, bet ir valstybės vadovų, konsultacijas.

„Tagesspiegel“ rašo, kad paskutinis Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos vadovų susitikimas įvyko 2006 metų gruodį. Šių metų birželį Paryžiuje buvo surengtos konsultacijos, tačiau jose dalyvavo užsienio reikalų ministerijų vadovai.

Tikimasi, kad B.Komorowskis pakvies A.Merkel ir Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) dalyvauti „Veimaro trikampio“ susitikime, kurį, pasak kai kurių duomenų, planuojama jau šiais metais surengti Krokuvoje.

Lenkija siūlo stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse. Be to, Lenkija, Prancūzija ir Vokietija mato galimybę koordinuoti savo veiksmus, sprendžiant Europos finansų politikos klausimus, pavyzdžiui, teikiant pagalbą ES šalims, susiduriančioms su finansinėmis problemomis.

„Tagesspiegel“ pažymi, kad Rusija taip pat suinteresuota bendradarbiauti su „Veimaro trikampiu“. Šią vasarą Paryžiuje vykusiame užsienio reikalų ministrų susitikime svečio teisėmis dalyvavo Sergejus Lavrovas. Pastarasis pažymėjo, kad būtų visai neblogai, jeigu „Veimaro trikampis“, laikui bėgant, virstų keturkampiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.